Župne obavijesti – 17. travnja 2016.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi će biti svaki dan u 19.00 sati.

Kroz tjedan sv. Mise u selima su u Prigorju u utorak, Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

Prema odredbi pape Franje, sljedeće nedjelje će se u svim crkvama Europe prikupljati milodari za pomoć Ukrajini. Tim činom Papa želi pokazati blizinu čitave Crkve napaćenom ukrajinskom narodu. Svoj dar za pomoć Ukrajini moći ćete sljedeće nedjelje staviti u kutije s natpisom Caritasa na pokrajnjim oltarima.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa koncila. Gla skoncila nam u novome broju donosi reportažu s pohoda tijela sv. Leopolda Bogdana Mandića našoj domovini pod naslovom Taj „mali“ svetac čini velika čuda. Glas koncila donosi i vijest iz Vatikana gdje je papa Franjo primio predsjednika hrvatske vlade g. Oreškovića. Uz ostale zanimljiv ečlanke Glas koncila donosi zanimljiv komentar glavnoga urednika pod naslovom Nasjedanje prokomunističkim provokatorima.

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ:

Branko Nikolić, sin Mate i Ljiljane r. Ferenčak iz Javorja

Martina Šantorić, kći Stanislava i Nevenke r. Žarko iz Prigorja Brdovečkog.

Vjenčanje: 10. rujna 2016.