Župne obavijesti – 16. prosinca 2012.

Danas je 3. nedjelja došašća. Sv. Mise u župnoj crkvi su u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati.

Kroz tjedan su Mise u župnoj crkvi svaki dan ujutro u 6.00 sati – zornice.

Sv. Misa u Ključu je u srijedu u 17.00 sati, a u Drenju u petak neće biti sv. Mise.

Budući da kroz ovaj tjedan imamo božićne ispovijedi u dekanatu župni ured neće raditi prema radnome vremenu pa Vas molimo za razumijevanje.

Od danas još možete donijeti namirnice za naš župni Caritas kako bismo pomogli najpotrebnijima u našoj župi. Isto tako, ukoliko ste u mogućnosti možete dati svoj novčani prilog za potrebite u kutije postavljene u crkvi.

U petak, 21. prosinca navečer u 20.00 sati naši mladi će organizirati klanjanje u crkvi. Neka i ovo klanjanje bude naša priprema za blagdan rođenja Gospodinova. Svi ste pozvani.

U sakristiji možete nabaviti dvanaestlisne i jednolisne kalendare.

Sljedeće nedjelje nakon mise u 11.00 sati vjeroučenici iz škole Pavao Belas iz Brdovca ispred crkve će imati Božićni sajam.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa Koncila. Uz Glas koncila nam u ovome broju dolazi mjesečni prilog Prilika  sa nizom zanimljivih tekstova. Glas koncila nam među ostalim donosi nekoliko tekstova vezanih uz uvođenje Zdravstvenog odgoja u škole, a posebno je zanimljiv komentar glavnoga urednika pod naslovom Zastoj demokratizacije.