Župne obavijesti – 15. travnja 2018.

3. VAZMENA NEDJELJA

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati.

Mise u selima kroz ovaj tjedan su po uobičajenom rasporedu, u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

Sljedeće nedjelje, 22. travnja 2018. godine, će se održazi hodočašće mladih u Zagrebačku katedralu. Mladi koji su zainteresiran za odlazak na hodočašće neka se za informacije i prijavu jave župnom vikaru, vlč. Marku.

Na poticaj nekih naših vjernika želimo organizirati hodočašće u svetište Gospe od brze pomoći u Slavonskom Brodu, a usput bi posjetili još neka zanimljiva mjesta. Hodočašće bi bilo u subotu 12. svibnja 2018. godine. Cijena prijevoza je 100 kuna, a od sljedeće nedjelje ćete se moći prijaviti i preuzeti karte.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila i Glasnik Srca Isusova i Marijina. Uz Glas koncila u ovome broju dolazi i mjesečni prilog Prilika čija je glavna tema „Vodič“ za crkvenu ženidbu. Glas koncila donosi zanimljiv razgovor s dr. Slavicom Dodig pod naslovom Biblijski mučkarac – uzor današnjim vođama. Glas koncila donosi i osvrt na encikliku pape Ivana XXIII, Mir na zemlji, koja je izdana prije 55 godina, a i danas je aktualna. Glas koncila donosi i mnogo drugih vrijednih i zanimljivih članaka.

ženidbeni navještaj:

Nikola Matić, sin Branka i Marije r. Skočić iz Zdenaca Brdovečkih

Martina Hruševar, kći Marija i Maje r. Čižmek iz župe sv. Jurja iz Pušće.

Vjenčanje: 04. svibnja 2018. u župi sv. Jurja u Pušći.

Jurica Keser, sin Drage i Danice r. Atanacković iz župe sv. Ivana Nepoimuka, Stupnik – Lučko

Valentina Sokolić, kći Nikole i Štefanije r. Košutić iz Šenkovca.

Vjenčanje: 02. lipnja 2018.