Župne obavijesti – 15. rujna 2019.

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je dsc02703.jpg

24. NEDJELJA KROZ GODINU

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan sv. Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati.

Mise po selima su: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

Župni ured ima radno vrijeme radnim danom od 9.00 – 10.00 sati i od 16.00 – 17.45 sati.

Sljedeće nedjelje ćemo u župnoj crkvi pod Misom u 11.00 sati imati zaziv Duha Svetoga za početak nove školske godine. Pozivamo svu školsku djecu na Misu kako bismo molili da nas Gospodin darovima Duha Svetoga prati kroz ovu školsku godinu. Isto tako, pozivamo članove dječjega zbora na probu u subotu u 10.00 sati.

Naši zborovi počinju sa redovitim probama. Zbor mladih ima probu utorkom u 21.00 sat, Veliki mješoviti zbor ima probu četvrtkom u 19.30 sati, zbor sv. Barbare utorkom nakon večernje sv. Mise, a dječji zbor subotom u 10.00 sati. Pozivamo i nove članove da se pridruže zborovima jer „onaj tko pjeva dvostruko moli“.

Pozivamo srednjoškolce, studente i radničku mladež na susrete i katehezu koji se održavaju petkom u 20.00 sati u kući kraj crkve. Svi su dobrodošli.

Najavljujemo da ćemo 28. rujna 2019. godine u Prudnicama na mjestu masovne grobnice kraj Lovačkoga doma imati misu za sve žrtve Križnoga puta. Misa će biti u 11.00 sati.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila, Mali koncil – MAK i Radosnu vijest.  Glas koncila nam donosi reportažu iz Križevaca gdje je prošle subote obilježena 400. obljetnica mučeničke smrti sv. Marka Križevčanina. Isto ako, Glas koncila donosi reportažu sa 288. zavjetnoga hodočašća grada Zagreba u Mariju Bistricu. Uz ostale zanimlive i vrijedne članke Glas koncila doosi i reportažu s Papinoga pohoda Afričkom kontinentu.

ženidbeni navještaj:

Marko Žerjav, sin Ivice i Melite r. Majdak iz Brdovca

Ines Piljek, kći Vjekoslava i Tatjane r. Popović iz Brdovca.

Vjenčanje: 05. listopada 2019.