Župne obavijesti – 15. rujna 2013.

Danas je 24. nedjelja kroz godinu. Sv. Mise u župnoj crkvi su u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 19.00 sati.

Ovaj tjedan naše Mise po selima su: u Ključu u srijedu, a u Prigorju u petak u 18.00 sati.

Uskoro ćemo započeti i vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike. Pozivamo roditelje prvopričesnika na roditeljski sastanak u četvrtak, 19. rujna 2013. godine u 20.00 sati, nakon Mise i klanjanja. Roditeljski sastanak za roditelje krizmanika biti će u petak, 20. rujna 2013. godine u 19.30 sati, nakon večernje sv. Mise.

U subotu 21. rujna 2013. godine počinjemo s probama dječjeg zbora. Probe se održavaju subotom od 10.00 do 11.00 sati u kući kraj župne crkve. Pozivamo djecu da se uključe u zbor.

Naš veliki mješoviti župni zbor ima svoje redovite probe četvrtkom nakon sv. Mise, a zbor. sv. Barbare ima svoje probe utorkom nakon sv. Mise. Pozivamo sve koji se žele uključiti u život župe svojim pjevanjem, neka dođu na probe.

Organiziramo jednodnevno hodočašće u Padovu u svetišta sv. Leopolda Mandića i sv. Antuna. Hodačašće će biti 19. listopada 2013. godine, a cijena je 170 kuna. Zainteresirani se mogu javiti u župni ured. Kod uplate je potrebno donijeti osobnu iskaznicu ili putovnice.

Zahvaljujemo g. Stipi Ravančiću što je postavio nove reflektore u svetištu župne crkve.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa Koncila. Uz Glas koncila nam u ovome broju dolazi mjesečni prilog Prilika sa temom Tko je zakočio Hrvatsku. Glas koncila nam također donosi propovijed kardinala Bozanića na Mariji Bistirci prigodom zagrebačkog hodočašća, a na koju su se obrušili mnogi mediji. Ima i mnogo drugih zanimljivih članaka.