Župne obavijesti – 15. prosinca 2019.

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je dsc02703.jpg

3. NEDJELJA DOŠAŠĆA

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan sv. Mise u župnoj crkvi radnim danom su ujutro u 6.00 sati, zornice.

Ovaj tjedan nećemo imati Mise po selima jer mi svećenići pomažemo ispovijedati po župama dekanata.

Našu župnu Božićnu ispovijed imati ćemo u subotu, 21. prosinca 2019. godine. Priprema za ispovijed počinje u 14.10 sati, a nakon pripreme slijedi ispovijed. Po završetku ispovijedi u župnoj crkvi, svećenici će ići u Laduč. Planirajte si taj dan kako bi se ispovijedili i tako se duhovno pripremili za blagdan Božića.

Naše starije i bolesne župljane obići ćemo u srijedu, 18. prosinca 2019. godine, kako bi se ispovijedili i tako pripremili za blagdan Božića. Molimo Vas da nam do srijede ujutro javite ukoliko imate starijih i bolesnih u kući koji ne mogu doći u crkvu na ispovijed.

Po odredbi naših biskupa slijedeće nedjelje ćemo prikupljati priloge za pomoć stradalima u potresu u Albaniji. A danas možete u kutije s natpisom Caritasa ubaciti priloge za pomoć potrebitima u našoj župi. Isto tako, kroz tjedan možete u župni ured donijeti namirnice za pomoć potrebitima u našoj župi.

Na izlazu iz crkve i u sakristiji možete si uzeti Božićno pismo s rasporedom blagoslova obitelji i rasporedom bogoslužja u Božićno vrijeme. U sakristiji si također možete nabaviti dvanaestlisne župne kalendare za sljedeću godinu, a jednolisne župne će svaka obitelj dobiti prigodom Blagoslova obitelji.

Iz policijske postaje Zaprešić smo dobili obavijest da se i ove godine provodi akcija «Mir i dobro». Nastojmo tijekom božićnog vremena suzdržati se od pucnjave, jer pucnjava nije ono što blagdane čini dostojanstvenima i mirnima. Blagdane provodimo u miru i radosti.

Hvala g. Stjepanu Jurini koji je montirao svjetiljku i napravio električarske radove na župnoj kući. Hvala g. Mili Bunčiću koji je popravio rasvjetu u kući kraj crkve.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila. Glas koncila donosi reportažu iz Zagrebačke katederale gdje je u utorak održana sv. Misa za Domovinu uz 20. obljetnicu smrti dr. Franje Tuđmana, prvoga Hrvatskoga predsjednika. Glas koncila donosi razgovor sa Lyliane Fournier, majkom hrvatskoga branitelja i dragovoljca Jean-Michela Nicoliera. Prilog Glas koncila Prilika donosi zanimljiv tekst pod naslovom Što prodavači sjećanja žele napraviti Božiću. Glas koncila donosi i mnoštvo dugih vrijednih i zanimljivih tekstova.