Župne obavijesti – 15. ožujka 2015.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 18.00 sati.

Kroz ovaj tjedan su Mise u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 17.00 sati.

Kroz Korizmu petkom i nedjeljom prije Sv. Mise imamo pobožnost Križnoga puta. Križni put počinje u 17.30 sati. U Laduču je Križni put nedjeljom prije Mise s početkom u 9.00 sati.

Ovaj tjedan, u četvrtak, slavimo svetkovinu sv. Josipa. Sv. Misa u župnoj crkvi će biti u 18.00 sati. Sv. Josipa ćemo svečano proslaviti u kapeli sv. Josipa u Prigorju. Sv. Misa će u četvrtak biti u 17.00 sati, a u subotu će biti vanjska proslava koja počinje procesijom od raspela u Prigorju, a nakon procesije slijedi sv. Misa pod kojom ćemo blagosloviti novi Križni put. Procesija počinje u 16.30 sati.

Naša župna uskrsna ispovijed biti će u subotu 21. ožujka 2015. godine u župnoj crkvi. Kratka priprema počinje u 14.15 sati. U Laduču ćemo ispovijedati nakon što završimo u župnoj crkvi oko 15.30 sati. Planirajte si taj dan za ispovijed kako bi se duhovno pripremili za Uskrs. I molimo Vas da dođete na vrijeme jer će biti više svećenika.

U okviru akcije Hrvatskga Caritasa, Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom u Bosni i Hercegovini skupili smo 5200 kuna. Hvala svima na daru.

Danas možete u sklopu naše župne karitativne akcije dati svoj novčani prilog za najpotrebnije u našoj župi. Prilog možete staviti u kutije s natipisom Caritasa na pokrajnjim oltarima.

Još imamo 4 slobodna mjesta za hodočašće u Rim. Zainteresirani se mogu javiti u Župni ured.

Od katoličkog tiska imate novi broj Glasa koncila. Uz Glas koncila nam u ovome broju dolazi i mjesečni prilog Prilika čija je glavna tema Hrvatsko zajedništvo sjevera i juga. Uz ostale zanimljive članke Glas koncila donosi zanimljiv komentar glavnoga urednika pod naslovom Zašto pravosuđe u Hrvatskoj nije neovisno. Glas koncila nam donosi i zanimljiv intervju s akademikom, fizičarem Vladimirom Paarom.

ženidbeni navještaj:

1. Tomislav Perković, sin Tome i Štefice r. Španić iz župe Plešivica

Martina Pavliša, kći Stanka i Nade r. Pavić iz Zdenaca Brdovečkih.

Vjenčanje: 10. travnja 2015.

1. Dario Božidar Levojević, sin Božidara i Gordane r. Galić iz Prigorja Brdovečkog

Anja Dolores Lešković, kći Branka i Jasenke r. Golubić iz Laduča.

Vjenčanje: 01. svibnja 2015.

1. Jurica Debeljak, sin Mladena i Miljenke r. Martinko iz Laduča

Nikolina Prelec, kći Darka i Katice r. Patko iz Zdenaca Brdovečkih.

Vjenčanje: 02. svibnja 2015.

1. Ante Prša, sin Nikole i Marije r. Dejanović iz Brdovca

Nikolina Kovač, kći Željka i Snježane r. Janžek iz Zaprešića.

Vjenčanje: 11. travnja 2015. u župi sv. Petra u Zaprešiću.