Župne obavijesti – 14. travnja 2019.

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je dsc02703.jpg

CVJETNICA – NEDJELJA MUKE GOSPODNJE

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan, do srijede, Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati.

Kroz ovaj tjedan nemamo Mise u selima.

Raspored bogoslužja u Svetom trodnevlju je slijedeći: na Veliki Četvrtak je Misa Večere Gospodnje u 19.00 sati, na Veliki Petak obredi Muke Gospodnje su u 18.00 sati, a na Veliku Subotu Uskrsno bdijenje započinje u 20.00 sati.

Sljedeće nedjelje na svetkovinu Uskrsa mise su po nedjeljnom rasporedu u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Na završetku Uskrsnoga bdijenja i pod jutarnjom Misom u župnoj crkvi će biti blagoslov hrane.

Sv. Misa u Ključu na Uskrs će biti u 17.00 sati.

Na Veliki Petak je zapovijedani post i nemrs.

Na Veliku Subotu će biti blagoslov hrane po selima po slijedećem rasporedu:

Harmica – kod kapelice Bezgrešnog Srca Marijina u 9.00 sati

Šenkovec – kod križa u 9.00 sati

Ključ – kod kapele Presvetoga Srca Isusova u 10.00 sati

Šenkovec – kod križa na raskršću prema Ključu u 10.00 sati

Laduč – u kapeli sv. Leonarda u 10.30

Drenje – kod kapele sv. Križa, kraj vatrogasnog doma u 10.30 sati

Prigorje – u kapeli sv. Josipa u 11.00 sati

Prudnice – kod kapelice sv. Antuna u 11.00 sati

Zdenci – kod kapelice sv. Križa u 11.30 sati

Šibice – kod Križa u 11.30 sati

Brdovec – kod kapelice Tri Kralja (dvorište župne kuće) u 12.00 sati

U karitativnoj akciji za naš župni Caritas skupilo se 4.496,10 kuna, 30 € i oko 40 kg hrane i ostalih namirnica. Volonteri našega župnoga Caritasa su složili pakete i ovih dana će ih dostaviti našim potrebitim župljanima. Hvala svima na daru!

Jučer smo imali naš tradicionalni Križni put po župi. Skupio se lijepo broj sudionika. Hvala svima onima koji su se po selima pobrinuli za okrepu sudionika Križnog puta.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila. Glas koncila donosi razgovor s novoimenovanim nadbiskupom i apostolskim nuncijem u Obali Bjelokosti, koji je prošle nedjelje doživio tešku prometnu nesreću. Glas koncila donosi i reportažu sa velikog hodočašća redovnica u Krašić. Uz ostale zanimljive članke Glas koncila donosi reportažu o novoimenovanome Đakovačko-osječkom pomoćnom biskupu Ivanu Ćuriću.