Župne obavijesti – 14. listopada 2018.

28. NEDJELJA KROZ GODINU

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati.

Mise po selima su po uobičajenom rasporedu: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

Sljedeće nedjelje ćemo pod Misom u 11.00 sati proslaviti nedjelju zahvalnosti za Božja dobročinstva i Misijsku nedjelju. Pozivamo osbito školsku djecu, a i ostale jer zaista imamo razloga Bogu zahvaliti za sva njegova dobročinstva.

U subotu, 20. listopada 2018. godine idemo  na hodočašće u svetište Monte Lussari ili Sveto Višarje. Polazak je ujutro u 6.00 sati od župne crkve.

Mjesec je listopad, mjesec Krunice. Nemojmo zaboraviti tu lijepu molitvu.

Od katoličkoga tiska imamo Glas koncila, Veritas i Glasnik Srca Isusova i Marijina.  Uz Glas koncila dolazi i mjesečni prilog Prilka čija je glavna tema Mozaik u Stražemanu – pobjeda „mrtvoga“ Stepinca. Glas koncila nam donosi razgovor s fra Jurom Šarćevićem provincijalom hrvatskih kapucina o 400. obljetnici njihova dolaska u Zagreb. Uz ostale zanimljive članke Gals koncila nam donosi reportažu o Biskupskoj sinodi o mladima koja se održava u Vatikanu.