Župne obavijesti – 14. lipnja 2020.

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je dsc02703.jpg

11. NEDJELJA KROZ GODINU

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati.

Mise u selima još nećemo imati.

Sutra slavimo sv. Vida, našega župnoga zaštitnika. Sv. Mise će u župnoj crkvi biti u 8.00 sati, predvodi je vlč. Krunoslav Kolar, župnii vikar iz Zaprešića. Sv. Misu u 11.00 sati predvodi vlč. Majk Rušec, naš župni vikar, a svečanu sv. Misu u 19.00 sati predvodi preč. Tomica Šestak, ekonom nadbiskupije.

U petak slavimo blagdan Presvetoga Srca Isusova. Sv. Misa će u župnoj crkvi biti u 19.00 sati. U petak ćemo imati i sv. Misu u kapeli Presvetoga Srca Isusova u Ključu, također u 19.00 sati.

U subotu ćemo imati Prvu Pričest za 3 grupe djece, a jedna grupa će imati na jesen, kako je dogovoreno s roditeljima na roditeljskim sastancima.

Za sve što trebate u župnom uredu molimo Vas da se javite najprije telefonom ili elektroničkom poštom.

Priliku za ispovijed imate svakoga dana, osim nedjeljom, od 18.00 – 18.45 sati u kući kraj crkve. Molimo Vas da po mogućnosti imate masku za dolazak na ispovijed.

Molimo Vas da se pridržavate epidemioloških mjera i socijalne distance.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi vijest iz Maclja gdje je prošle nedjelje održana Misa i molitva za žrtve o 75. obljetnici Križnoga puta. Glas koncila nam donosi zanimljiv članak pod naslovom Priča liberalne ideologije o pravednom svijetu globalni je promašaj. Glas koncila donosi i mnogo drugih vrijednih i zanimljivih članaka.

ženidbeni navještaj:

Stipo Saraf, sin Filipa i Luce r. Bagarić iz Beča

Martina Leovac, kći Anđelka i Luce r. Jurić iz Prigorja Brdovečkog.

Vjenčanje: 18. srpnja 2020.

Hrvoje Josip Markobašić, sin Davora i rože r. Miletić iz Zdenaca Brdovečkih

Ivana Tomašić, kći Zorana i Klaudie r. Balja iz župe sv. Petra iz Zaprešića.

Vjenčanje: 26. lipnja 2020. u župi sv. Petra u Zaprešiću.