Župne obavijesti – 13. travnja 2014.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati.

Sv. Misa u Ključu je u srijedu u 18.00, a u petak nema mise u selima jer je Veliki petak.

Večeras neće biti Križni put u župnoj crkvi jer se pod Misom čita Muka.

Raspored bogoslužja u Svetom trodnevlju je slijedeći: na Veliki Četvrtak je Misa Večere Gospodnje u 19.00 sati; na Veliki Petak obredi Muke Gospodnje su u 18.00 sati, a na Veliku Subotu Uskrsno bdijenje započinje u 20.00 sati.

Sljedeće nedjelje na svetkovinu Uskrsa mise su po nedjeljnom rasporedu. Pod jutarnjom Misom u župnoj crkvi će biti blagoslov hrane.

Sv. Misa u Ključu na Uskrs će biti u 17.00 sati.

Na Veliki Petak je zapovijedani post i nemrs.

Na Veliku Subotu će biti blagoslov hrane po selima po slijedećem rasporedu:

Harmica – kod kapele u 9.00 sati

Šenkovec – kod križa u 9.00 sati

Ključ – kod kapele u 10.00 sati

Šenkovec – kod križa na raskršću prema Ključu u 10.00 sati

Laduč – u kapeli u 10.30

Drenje – kod kapele sv. Križa kraj Plive u 10.30

Prigorje – u kapeli u 11.00 sati

Prudnice – kod kapelice u 11.00 sati

Zdenci – kod kapelice u 11.30 sati

Šibice – kod križa u 11.30 sati

Brdovec – kod kapelice Tri Kralja (dvorište župne kuće) u 12.00 sati.

U našoj karitativnoj akciji skupili smo oko 220 kg hrane i ostalih potrepština, te 2.179,65 kuna i 10 €. Hvala Vam svima za dar.

Jučer smo imali Križni put kroz župu. Okupio se lijepi broj vjernika. Hvala svima koji su ih po selima počastili.

Župa Marija Gorica organizira putovanje u Makedoniju i Albaniju od 20. – 25. lipnja 2014. godine. Svi zainteresirani mogu se javiti u naš župni ured.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa koncila i Veritas. Uz Glas koncila nam u novome broju dolazi i mjesečni prilog Prilika. Tema nove Prilike je Djeca pamte sve, od začeća. Glas koncila nam također donosi mnoge zanimljive članke od kojih izdvajamo razgovor s mr. Ivicom Tolićem pod naslovom Sve je u našim rukama – Zajedno možemo probijediti zlo. Glas koncila nam donosi i mnoge druge vrijedne članke.