Župne obavijesti – 13. svibnja 2018.

7. VAZMENA NEDJELJA

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati.

Mise u selima kroz ovaj tjedan su po uobičajenom rasporedu, u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu u 18.00 sati, a u Drenju u petak neće biti sv. Misa.

U subotu, 19. svibnja 2018. godine , u Zagrebu će se održati treći nacionalni hod za život pod geslom: Za život, obitelj i Hrvatsku. Taj Hod, kao plod građanske inicijative koja je okupila brojne laike iz raznih udruga i pokreta, nastoji promicati vrijednost otajstva ljudskoga života, s posebnom osjetljivošću za začetu i još nerođenu djecu, za majke i obitelji u hrvatskome društvu. Okupljanje je u Zagrebu, na Trgu dr. Franje Tuđmana, u 10 sati.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila. Uz Glas koncila dolazi i mjesečni prilog Prilika. Glas koncila nam u novome broju donosi reportažu iz Splita gdje je u ponedjeljak svečano proslavljen sv. Duje. Glas koncila nam donosi i poruku pape Franje uz 52. svjetski dan sredstava društvene komunikacije pod naslovom Lažne vijesti i novinarstvo mira. UZ ostale zanimljive članke Glas koncila donosi i razgovor s glumcem i redateljem Reneom Medvešekom pod naslovom Nije problem u vrjednotama, nego u njihovoj primjeni.

ženidbeni navještaj:

Alen Ivan Zupančić, sin Ivana i Ljiljane r. Biber iz župe sv. Nikole biskupa, Stenjevec II

Sanja Jurman, kći Ivana i Sonje r. Bajrić iz Drenja Brdovečkog.

Vjenčanje: 02. lipnja 2018. u župi sv. Nikole biskupa, Stenjevec II.

Tomica Klinčić, sin Zlatka i Mirjane r. Karaula iz Brdovca

Matea Martinko, kći Ivice i Anice r. Štefanović iz župe sv. Petra iz Zaprešića.

Vjenčanje: 18. svibnja 2018. u župi sv. Petra u Zaprešiću.

Ivan Čović, sin Ante i Anđe r. Delač iz župe sv. Petra iz Zaprešića

Dejana Pavlović, kći Mirka i Ane r. Relotić iz Brdovca.

Vjenčanje: 02. lipnja 2018. u župi sv. Petra u Zaprešiću.

Pero Hrnjkaš, sin Pere i Gordane r. Radić iz Zdenaca Brdovečkih

Petra Đuričić, kći Ivana i Silve r. Matijević iz Prigorja Brdovečkog.

Vjenčanje: 16. lipnja 2018.

Dejan Hodko, sin Željka i Branke r. Debogović iz župe Marija Gorica

Anamarija Tomić, kći Krste i Željke r. Balja iz Prigorja Brdovečkog.

Vjenčanje: 15. lipnja 2018. u župi Marija Gorica.