Župne obavijesti – 13. svibnja 2012.g

Danas je šesta vazmena nedjelja.

Svete mise su u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati.

Kroz tjedan mise u župnoj crkvi će biti svaki dan u 19.00 sati, a u četvrtak nakon mise imamo klanjanje.

Sveta misa u Ključu će biti u srijedu u 18.00 sati, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

Sljedeće nedjelje će u našoj župi prva grupa prvopričesnika imati Prvu Pričest. Župna  misa će započeti u 10.30 sati. Prvopričesnici će imati probu i ispovijed u subotu, kao što je najavljeno na roditeljskom sastanku.

Pozivamo sve krizmanike koji su jučer primili sakrament sv. Potvrde na misu zahvalnicu koja će biti sljedeće nedjelje u 19.00 sati.

U subotu će se u Šenkovcu slaviti dan Šenkovca. Procesija počinje u 18.00 sati, a nakon nje slijedi sv. misa.

U četvrtak je blagdan Uzašašća Gospodinova. Sv. misa će biti u 19.00 sati u župnoj crkvi, a u Laduču u 9.30 sati.

Susreti za mlade održavaju se petkom u 20.00 sati u dvorani kraj župne kuće.

Susreti za ministrante održavaju se subotom nakon večernje mise.

02. lipnja 2012.g. Marijina legija hodočasti Majci Božjoj Trsatskoj.Poziva svoje pomoćne članove a i ostale vjernike na hodočašće.Cijena karte iznosila bi 65.00 kn ako će biti popunjen autobus.Zainteresirani se mogu javiti Marijinim legionarima, na telefone navedene na oglasnoj ploči. Prijaviti se možete do 20. svibnja 2012.g.

Od katoličkog tiska stigao je novi broj Glasa koncila. Uz Glas koncila u ovome broju dolazi i mjesečni prilog Prilika. Glas koncila je velikim dijelom posvećen susretu mladih koji se prošli vikend održao u Sisku, a na kojem je sudjelovalo i 47 mladih iz naše župe.