Župne obavijesti – 13. studenoga 2016.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 09.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi će biti svaki dan u 18.00 sati. Sljedeće nedjelje je posljednja nedjelja u crkvenoj godini i slavimo svetkovinu Krista Kralja svega stvorenja.

Mise u selima su u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu , a Drenju u petak 17.00 sati.

Sljedeće nedjelje pod misom u 11.00 sati naš Mješoviti crkveni zbor sv. Vida proslaviti će svoju 25. obljetnicu postojanja. Dođimo na tu misu i proslavimo zajedno s njima ovaj lijepi jubilej.

U četvrtak, 24. studenoga 2016. godine u 19.30 sati će u organizaciji naše župe i Udruge hrvatski domobran Zaprešić u kino-dvorani u Brdovcu biti projekcija filma Huda jama – strogo čuvana tajna. Gost projekcije biti će g. Roman Leljak, autor filma.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila i Veritas. Uz Glas koncila u ovome broju dolazi i mjesečni prilog Prilka čija je glavna tema Kako je prošao križ na sudu. Glas koncila donosi i reportažu sa pohoda kard. Gerharda Ludwiga Müllera našoj Nadbiskupiji. Glas koncila objavljuje i reakciju na Pripoćenje Arhijereskoga sinoda Srpske pravoslavne crkve pod naslovom SPC falsificira riječi nadbiskupa Stepinca. Glas koncila donosi i mnoge druge vrijedne i zanimljive članke.