Župne obavijesti – 13. siječnja 2013.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 09.30 sati. Od sutra opet započinjemo s večernjim sv. Misama u župnoj crkvi, pa će mise radnim danom biti u 18.00 sati.

Kroz ovaj tjedan još nemamo mise u Ključu i Drenju.

U subotu, 19. siječnja 2013. godine ćemo imati vanjsku proslavu sv. Antuna Pustinjaka u Prudnicama. Procesija od kapelice počinje u 17.00 sati, a zatim slijedi sv. Misa.

U petak smo završili redoviti blagoslov obitelji. Tijekom blagoslova obišli smo 2326 obitelji. Hvala Vam što ste nas lijepo primili, hvala za Vašu molitvu, za novčani dar i hvala što ste nam ponudili okrjepu. Hvala i pratiteljima koji su pratili svećenike i đakona na blagoslovu.

Kao što možete primijetiti, određeni državni dužnosnici otvoreno prijete služeći se metodama zastrašivanja prema Crkvi i roditeljima vezano za zdravstveni, odnosno spolni odgoj. No, naša kršćanska savjest nam neće dozvoliti da šutimo niti da se povučemo. Ovo vrijeme traži hrabre ljude i roditelje koji će se boriti za svoju djecu i moralnu budućnost Hrvatske. Pozivamo sve roditelje koji imaju djecu u školi da sljedeće nedjelje nakon Misa potpišu obrazac za roditelje kojim se traži zaštita djece od nakaradnog spolnog odgoja.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa koncila i Veritas. Uz Glas koncila dolazi nam i mjesečni prilog Prilika. Glas koncila nam među ostalim člancima donosi članak o sve većoj nezaposlenosti u Hrvatskoj. Zanimljiv je također intervju sa Slavkom Jozinovićem pod naslovom Molitva je oduvijek bila naš obiteljski program, te mnogi drugi zanimljivi članci.