Župne obavijesti – 13. rujna 2015.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi će biti svaki dan u 19.00 sati.

Sv. Misa u Ključu je u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

Župni ured ima radno vrijeme radnim danom od 9.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.45 sati.

Sljedeće nedjelje pod misom u 11.00 sati imati ćemo Zaziv Duha Svetoga za početak školske godine. Pozivamo svu djecu da dođu na Misu kako bismo uz molitvu i pomoć Duha Svetoga započeli novu školsku godinu.

Mali dječji zbor «Plamenčići» započinje svoje redovite probe u subotu, 19. rujna 2015. godine. Probe se održavaju svake subote od 10.00 do 11.00 sati u kući kraj crkve. Pozivamo školsku djecu da se uključe u zbor.

Jutarnji zbor sv. Barbare ima probe utorkom nakon večernje sv. Mise, a Veliki mješoviti zbor ima probe četvrtkom u 19.30 sati. Pozivamo i Vas, dragi vjernici, da se uključite u zborove kako bi svojim pjevanjem na Misama veličali Boga.

Misijski dan naših sestara Milosrdnica održati će se u nedjelju, 20. rujna 2015. godine. Program se nalazi na plakatu.

Marijina legija organizira hodočašće u Sinj, 26. rujna 2015. godine. Za informacije i prijave se možete obratiti g. Stipi ili gđi. Eli osobno ili na brojeve telefona napisane na oglasnoj ploči.

17. listopada 2015. godine želimo organizirati hodočašće u Srednjoeuropsko marijansko svetište Mariazell u Austriju. Od sljedeće nedjelje ćemo znati točnu cijenu i plan hodočašća.

Od katoličkoga tiska danas imate Glas koncila. Uz Glas koncila nam u novome broju dolazi i mjesečni prilog Prilika kojemu je glavna tema Junaci naših sela. Glas koncila donosi izvješće iz Vatikana o reformi postupaka za ništavost ženidbe o čemu su nas ovih dana na svakakve načine izvještavali mediji koji su govorili o crkvenoj rastavi braka i o poništenju braka. Naime, ne postoji ni crkvena rastava ni poništenje nego samo proglašenje ništavosti. Glas koncila donosi i reportažu iz Hude jame prigodom 70. obljetnice zločina. Glas koncila donosi i mnoge druge i zanimljive članke.

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ:

Ivan Filipović, sin Miroslava i Ljiljane r. Glogoški iz Šenkovca
Martina Petrić, kći Nevia i Vanje r. Šimat iz župe sv. Petra iz Zagreba.
Vjenčanje: 03. listopada 2015. u župi Uzvišenja sv. Križa u Sigetu, Zagreb.

Zvonko Sigmund, sin Vladimira i Kate r. Sliško iz župe sv. Leopolda Mandića iz Zagreba
Tajana Ivana Potočki, kći Branka i Gordane r. Jakšić iz Javorja.
Vjenčanje: 03. listopada 2015. u župi sv. Tri Kralja, Kraljev Vrh.