Župne obavijesti – 12. svibnja 2019.

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je dsc02703.jpg

4. USKRSNA NEDJELJA

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati. U četvrtak nakon Mise imamo Euharistisjko klanjanje.

Mise u selima kroz ovaj tjedan su: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak 18.00 sati.

Obavještavamo one koji su se prijavili za hodočašće u Lurd da je polazak sljedeći ponedjeljak, 20. svibnja 2019. godine,  rano ujutro u 4.00 sata od župne crkve, kako je i navedeno u programu hodočašća.

U nedjelju, 02. lipnja 2018. godine u 17.00 sati u Maclju će se održati spomen-Misa prigodom 74. obljetnice Križnoga puta, a predvodi je mons. Ivan Šaško, pomoćni biskup zagrebački. I ove godine organiziramo odlazak na tu Misu. Od sljedeće nedjelje se možete upisati i preuzeti kartu. Cijena karte je 50 kuna

Udruga Stepinčeva oaza mira iz Zaprešića organizira tribinu na temu Razviti vlastitu vrijednost u djetetu. Tribina će se održati u atriju OŠ Antuna Augustinčića u Zaprešiću u petak, 17. svibnja 2019. godine. Gost predavač je gđa. Zrinka Marinović Šarić.

Zahvaljujemo g. Mladenu Kovačiću koji je pokosio travu u dvorištu župne kuće.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila, Mali koncil – MAK i Veritas. Glas koncila donosi reportažu s Papina pohoda Bugarskoj i Makedoniji. Glas koncila donosi zanimljiv komentar glavnoga urednika pod naslovom Nečuven ugriz Crkve u kojem se glavni uredniik osvrće na zlobne komentare u nekim tiskovinama kojima se napada djelovanje Crkve. Uz Majčin dan Glas koncila donosi nekoliko svjedočanstava žena koje su nakon razmišljanja o pobačaju odabrale život.

ženidbeni navještaj:

Stjepan Žnidarić, sin Zdravka i Vesne r. Jakolić iz župe Pohoda BDM, Marija Gorica

Petra Gerjević, kći Josipa i Renate r. Glas i Ključa Brdovečkog.

Vjenčanje: 29. lipnja 2019.

Matija Abramović, sin Mladena i Vesne r. Kotaranin iz župe Pohoda BDM, Topusko

Nives Šantorić, kći Renata i Jasenke r. Kovačić iz Prigorja Brdovečkog.

Vjenčanje: 28. lipnja 2019.