Župne obavijesti – 12. svibnja 2013.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 10.30 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi će biti svaki dan u 19.00 sati, a u četvrtak nakon mise imamo klanjanje.

Sv. Misa u Ključu je u srijedu, a u Prigorju u petak u 18.00 sati.

Sljedeće nedjelje je svetkovina Duhova i druga grupa naših prvopričesnika ima Prvu Pričest, zbog toga će sljedeće nedjelje misa početi u 10.30 sati. U subotu će prvopričesnici imati ispovijed u 16.00 sati kako je najavljeno na roditeljskom sastanku.

Kao što smo najavili prošle nedjelje od danas pa do 26. svibnja održava se prikupljanje potpisa za referendum za zaštitu braka i obitelji. Svoj poptis možete dati vani ispred crkve. To je vrlo važna akcija kako bismo i zakonom zaštitili brakove, obitelji i djecu.

Marijina legija organizira hodočašće u Vepric, 01. lipnja 2013. godine. Podaci za prijavu se nalaze na oglasnoj ploči.

U nedjelju, 02. lipnja 2013. godine u Maclju će se održati Spomen-misa za žrtve Križnoga puta. I ove godine bismo željeli organizirati odlazak na tu misu i posjetiti spomen crkvu Muke Isusove. Od sljedeće nedjelje početi ćemo upisivati prijave za autobus.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa koncila i Veritas. Glas koncila nam donosi mnoge zanimljive članke među ostalim članak pod naslovom Zašto treba podržati referendum o braku. Zanimljiv je i komentar glavnoga urednika pod naslovom Nove manipulacije, o tekstovima koji su se pojavili u raznim medijima nakon hodočašća svećenika u Vukovar. Glas koncila donosi i mnoge druge zanimljive tekstove.