Župne obavijesti – 12. ožujka 2017.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 18.00 sati.

Mise u selima su: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 17.00 sati.

Kroz Korizmu petkom i nedjeljom prije večernje Mise imamo pobožnost Križnoga puta. Križni put počinje u 17.30 sati. Križni put u Laduču je nedjeljom prije sv. Mise s početkom u 9.00 sati.

Sljedeće nedjelje ćemo u Prigorju imati vanjsku proslavu blagdana sv. Josipa. Procesija od raspela počinje u 10.30 sati, a nakon procesije slijedi sv. Misa. Kao priprema za proslavu održati će se Duhovna obnova koju će voditi vlč. Anđelko Horvatić u subotu u 18.00 sati u kapeli u Prigorju.

U petak, 17. ožujka 2017. godine u župnoj crkvi, nakon Mise, koja počinje u 18.00 sati, će se održati roditeljski sastanak za roditelje kandidata za Krizmu. Molimo roditelje da se svakako odazovu radi važnih informacija.

U subotu, 18. ožujka 2017. godine u 20.00 sati će se u Zaprešiću u župi Marije Kraljice apostola održati korizmena duhovna obnova za mlade našega dekanata: Mladi u susret Uskrsu.

Hrvatski Caritas nas i ove godine poziva na akciju Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini koji započinjemo sutra. Sljedeće nedjelje ćemo skupljati novčane priloge za pomoć Crkvi u Bosni i Hercegovini. Svoj novčani dar možete sljedeće nedjelje staviti u kutije s natpisom Caritasa na pokrajnjim oltarima.

Najavljujemo da ćemo u našoj župi imati korizmenu Duhovnu obnovu koju će voditi članovi zajednice Molitva i riječ. Duhovna obnova će se održati 24., 25. i 26. ožujka 2017. godine.

Najavljujemo da ćemo našu veliku župnu ispovijed imati 01. travnja 2017. godine.

Od katoličkog tiska imate Glas koncila. Uz Glas koncila nam u novome broju dolazi i mjesečni prilog Prilika. Glas koncila nam donosi reakciju zagovornika života na presudu Ustavnoga suda koji stavlja pravo na izbor ispred prava na život. Glas koncila nam donosi i poslanicu biskupa Josipa Mrzljaka uz Tjedan solidarnosti s Crkvom u BiH. Uz ostale vrijedne članke Glas koncila donosi i vijest o Okruglome stolu o neradnoj nedjelji i dostojanstvu radnika.

ženidbeni navještaj:

Ivan Kramarić, sin Josipa i Vesne r. Prosenik iz župe Tuhelj

Ana Stančević, kći Srećka i Anđelke r. Boić iz Prudnica.

Vjenčanje: 22. travnja 2017.

Josip Filipović, sin Miroslava i Ljiljane r. Glogoški iz Šenkovca

Borislava Stijak, kći Borislava i Dubravke r. Dabić iz Šenkovca.

Vjenčanje: 25. ožujka 2017. u župi sv. Petra u Zaprešiću.