Župne obavijesti – 12. listopada 2014.

Danas je 28. nedjelja kroz godinu. Sv. Mise u župnoj crkvi su u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Radnim danom Misa u župnoj crkvi je u 19.00 sati.

Ovaj tjedan ćemo imati sv. Misu u Ključu u srijedu, a u Prigorju u petak u 18.00 sati.
Sljedeće nedjelje je Misijska nedjelja. Milostinja koja se prikupi sljedeće nedjelje namijenjena je za Misije.

U subotu će naš zbor mladih sa gostima, svečanom akademijom proslaviti 20. obljetnicu djelovanja. Akademija će biti u crkvi nakon večernje sv. Mise. Dođimo na akademiju kako bismo uveličali njihovu proslavu.

Sljedeće nedjelje ćemo u Ključu proslaviti Terezinsku nedjelju. Sv. Misa će biti u 17.00 sati.

Kreativne radionice održavaju se srijedom u 20.00 sati, susret za starije ministrante održava se petkom u 20.00 sati u crkvi, a ciklus kateheza na temu sv. Misa održava se nedjeljom nakon večernje sv. Mise.

Mještani Zdenaca pokrenuli su inicijativu za obnovu kapelice sv. Križa koja je u dosta trošnom stanju. Budući da radovi zahtjevaju i određena novčana sredstva, sljedeće nedjelje će članovi odbora prikupljati dobrovoljne priloge ispred crkve. Svaki prilog je dobrodošao.

Najavljujemo da bismo 15. studenoga željeli organizirati hodočašće u Padovu. Od sljedeće nedjelje biti će moguće prijaviti se za hodočašće.

10. Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glas Koncila i Veritas. Glas koncila nam u novome broju donosi reportažu sa hodočašća hrvatski vojnika, policajaca i branitelja u Mariju Bistricu. Isto tako, Glas koncila donosi vijest o Izvanrednoj sinodi u obitelji koja se kroz ovaj tjedan održavala u Vatikanu. Glas koncila donosi i mnoge druge vrijedne i zanimljive članke.

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ:

1. Luka Vlainić, sin Milana i Sanje r. Kuzle iz Brdovca
Vanda Pezić, kći Marka i Drenke r. Blažević iz Brdovca.

Vjenčanje: 08. studenoga 2014.