Župne obavijesti – 12. lipnja 2016.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi će biti svaki dan u 19.00 sati.

Ovaj tjedan zbog župnoga blagdana sv. Vida nećemo imati sv. Mise selima.

U srijedu, 15. lipnja ćemo proslaviti župnoga zaštitnika sv. Vida. Sv. Mise će u župnoj crkvi biti: u 8.00 sati, a predslavi je vlč. Filip, župni vikar, u 11.00 sati predslavi vlč. Mirko Matasović, župnik  iz Luke, a svečanu Misu u 19.00 sati predslavi preč. Vlado Razum, duhovnik bogoslova. Za blagdan ćemo se pripremati kroz tri dana molitvom Krunice i Litanija sv. Vida prije večernje Mise s početkom u 18.15 sati. Također ćete za vrijeme krunice imati priliku za sv. Ispovijed da bi se i na taj način duhovno pripremili za blagdan. Napominjemo da uz župni blagdan naša crkva postaje jubilejska crkva te da se na taj dan u našoj crkvi može dobiti jubilejski oprost do vremenitih kazni. Uvijeti su da vjernik sudjeluje taj dan na Misi i da se pričesti, a ako je potrebno i ispovijedi prije toga, da izmoli Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu i Vjerovanje na nakanu sv. Oca te da prođe kroz vrata crkve koja su na taj dan Vrata milosrđa.

22. lipnja 2016. godine imati ćemo dekanatsko hodočašće u Krašić i na Jazovku. Cijena karte je 50 kuna. Za hodočašće se možete prijaviti u sakristiji nakon Mise ili u župnom uredu.

Od 12. do 16. listopada 2016. organiziramo hodočašće u Boku Kotorsku i Tiranu. Cijena puta je 1500,00 kuna. Za informacije i plan puta možete se javiti u župni ured.

Zahvaljujemo g. Stipi Gelo i gđi. Ivi Svalina s obiteljima koji su darovali lijepe oltarnike za pokrajnje oltare u Župnoj crkvi.

Antonija moli djecu iz dječjeg zbora Plamenčići da dođu u srijedu, na blagdan sv. Vida, te u nedjelju na mise u 11.00 sati kako bi pjevali na tim Misama.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa koncila. Uz novi broj Glasa koncila dolazi i mjesečni prilog Prilika čija je glavna tema Svijet između dva mosta i dvije rijeke, a posvećena je Baranji. Glas koncila donosi i reportažu sa Spomen-mise iz Maclja o 71. obljetnici Križnoga puta. Glas koncila donosi i reportažu o proslavi 10. obljetnice Hrvatskoga katoličkog sveučilišta, te mnoge druge vrijedne i zanimljive članke.