Župne obavijesti – 11. studenoga 2018.

32. NEDJELJA KROZ GODINU

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u11.00 sati jer se slavi dan Laduča. Kroz tjedan Mise su u župnoj crkvi radnim danom u 18.00 sati.

Mise po selima su: u Prigorju u utorak, Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 17.00 sati.

U našu misisjku akciju ulključili su se i naši zborovi te su skupili 1.800,00 kuna i 50 € koje smo predali s. Slavki Bogdan, misionarki na Salomonskim otocima koja je bila i naša gošća na Misijsku nedjelju pod misom u 11.00 sati. Hvala svima na daru.

Od katoličkoga tiska imamo Glas koncila i Veritas. Uz Gls koncila u ovome broju dolazi i mjesečni prilog Prilika. Glavna tema Prilike je Ovčara Bola: Dan sjećanja na žrtvu Vukovara. Glas koncila donosi nam vijest o pohodu Hrvatskih biskupa „ad limina apostolorum“. Taj pohod biskupa Vatikanu se, po odredbama Crkve, događa svakih pet godina i biskupi tada podnose Papi i ostalim kongregacijama izvještaj o stanju u svojim biskupijama. Glas koncila nam donosi i zanimljiv komentar glavnoga urednika pod naslovom Zašto hrvatkso gospodarstvo nije bolje.