Župne obavijesti – 11. siječnja 2018.

6. NEDJELJA KROZ GODINU

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 18.00 sati. U četvrtak nakon sv. Mise imamo redovito klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom.

Ovaj tjedan imamo Mise u selima: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 17.00 sati.

U srijedu Pepelnicom započinjemo vrijeme Korizme. To je vrijeme koje nas posebno poziva na post i pokoru. Sv. Misa sa obredom pepeljenja biti će u 18.00 sati. Isto tako, napominjemo da je u srijedu zapovijedani post i nemrs. Nemrs obvezuje vjernike i kroz sve petke u Korizmi. Post znači uzeti samo jedan puni obrok u danu, a nemrs znači izostaviti mesna i masna jela, a u nekim krajevima je običaj da se ne jedu ni jaja ni mliječna jela. Post je obavezan za katolike od navršene 18. do započete 60. godine života, a dobrovoljno se mogu pridržavati i ostali. A nemrs obvezuje one koji su navršili 14. godinu života.

Kroz Korizmu ćemo petkom i nedjeljom prije večernje Mise imati pobožnost Križnoga puta. Križni put počinje već ovaj petak u 17.30 sati.

Nalazimo se u godini sv. Josipa, pa želimo organizirati hodočašće u svetište sv. Josipa u Karlovcu i u Krašić. Hodočašće bi bilo 10. ožujka 2018. godine. Cijena hodočašća je 70 kuna. Od danas se možete upisati za hodočašće.

Od katoličkog tiska imamo novi broj Glasa koncila i Glasnik Srca Isusova i Marijna. Uz Glas koncila u novome broju dolazi i mjesečni prilog Prilika čija je glavna tema Istina o granici sa Slovenijom. Glas koncila nam donosi više članaka o našem blaženiku bl. Alojziju Stepincu čiji smo blagdan jučer proslavili. Glas koncila nam donosi reportažu iz Dubrovnika s Feste sv. Vlaha, kao i reportaže s proslava Dana posvećenoga života diljem Domovine. Glas koncila donosi i mnoge druge vrijedne i zanimljive članke.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *