Župne obavijesti – 11. ožujka 2018.

4. KORIZMENA NEDJELJA

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 18.00 sati.

Ovaj tjedan imamo Mise u selima: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 17.00 sati.

Kroz Korizmu petkom i nedjeljom prije večernje Mise imamo pobožnost Križnoga puta. Križni put je u 17.30 sati, a u Laduču je Križni put nedjeljom prije mise u 9.00 sati.

U subotu 17. ožujka 2018. godine ćemo imati našu veliku župnu ispovijed. Priprema će biti u 14.10 sati, a ispovijed počinje u 14.30 sati. Ispovijed u Laduču počinje oko 15.30 sati, kada završimo u župnoj crkvi. Planirajte taj dan za ispovijed kako bi se pripremili za Uskrs.

Sljedeće nedjelje, 18. ožujka 2018. godine ćemo u Prigorju imati vanjsku proslavu sv. Josipa. Procesija od Križa počinje u 15.30 sati, a nakon procesije slijedi sv. Misa u kapeli sv. Josipa. Svi ste pozvani!

U četvrtak, 15. ožujka 2018. godine u župnoj crkvi u 19.00 sati će se održati roditeljski sastanak za roditelje kandidata za Prvu sv. Pričest. Molimo roditelje da se svakako odazovu radi važnih informacija. Roditelji mogu doći i na Misu i klanjanje koji počinju u 18.00 sati.

Prošle smo nedjelje završili akciju Hrvatskoga Caritasa Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini. Darovali ste 6.997,30 kuna, 55€ i 10 BAM, što smo preko Nadbiskupskoga duhovnog stola proslijedili za pomoć Crkvi u BiH. Hvala svima na daru!

Najavljujemo da naš Križni put kroz župu planiramo 24. ožujka 2018. godine.

Od katoličkoga tiska imamo novi broj Glasa koncila. Uz Glas koncila dolazi i mjesečni prilog Prilika čija je glavna tema Život na minimalcu. Glas koncila nam donosi reportaže sa velikih hodočašća Mostarske biskupije i Đakovačko-osječke nadbiskupije u Krašić. Glas koncila nam donosi izdvojeno mišljenje prof. dr. Željka Tanjića u izjavi Vijeća za suočavanje s posljedicama vladavine nedemokratskih režima. Novi broj Glasa koncila, uz ostale zanimljive članke, donosi i intervju s glazbenikom Miroslavom Škorom pod naslovom Ustavna je kategorija braniti nacionalne interese.

ženidbeni navještaj:

Goran Kolarić, sin Štefana i Božice r. Jurišić iz Župe Marija Gorica

Katarina Hribar, kći Zdenka i Mirjane r. Horvat iz Priogorja Brdovečkog.

Vjenčanje: 21. travnja 2018.

Danijel Požega, sin Milana i Sanje r. Ožanić iz župe Muke Isusove, Vukomerec

Ivana Čenan, kći Filipa i Davorke r. Kelava iz Prigorja Brdovečkog.

Vjenčanje: 07. travnja 2018.

Goran Anušić, sin Marijana i Ljiljane r. Pejić iz Brdovca

Dijana Martina Sabljić, kći Alana i Nade r. Beharović iz Brdovca.

Vjenčanje: 14. travnja 2018.