Župne obavijesti – 11. lipnja 2017.

PRESVETO TROJSTVO

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati.

Mise u selima kroz ovaj tjedan su po uobičajenom rasporedu, u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

U četvrtak, 15. lipnja 2017. godine ćemo imati naše župno proštenje. Taj dan se slavi i Tijelovo. Mise ćemo imati u župnoj crkvi po nedjeljnom rasporedu u 8.00, 11.00 i 19.00 sati. Svečana  sv. Misa s Tjelovskom procesijom će biti navečer u 19.00 sati, a predvodi je preč. Matija Pavlaković, rektor Međubiskupijskog sjemeništa. Budući da je župno proštenje u četvrtak nećemo imati misu u Laduču. Za župno proštenje ćemo se pripremati trodnevnicom u ponedjeljak, utorak i srijedu. U 18.15 sati će biti krunica i litanije sv. Vida, a u 19.00 sati sv. Misa. Biti će i prilika za ispovijed.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila. Novi broj glasa koncila donosi mnoštvo zanimljivih i vrijednih članaka od kojih izdvajamo komentar glavnoga urednika pod naslovom Prosvjedi – velika obmana. Glas koncila donosi i reportažu iz Zagreba s proslave Majke Božje od Kamenitih vrata, kao i reportažu iz Maclja s Mise za poslijeratne žrtve komunističkih zločina.

Nedavno je snimljen dokumentarni film pod naslovom Svetac, zločinac i dvorske lude, redatelja Jakova Sedlara, a govori o kard. Alojziju Stepincu i Titu. U filmu su korišteni i materijali iz naše župne Spomenice u kojoj je župnik Mirko Cigrovski opisao kamenovanje kard. Stepinca u Zaprešiću 1945. godine. Redatelj nam je dostavio nekoliko primjeraka filma te ga možete kupiti po cijeni od 50 kuna.

ženidbeni navještaj:

Tomislav Perić, sin Ante i Zorice r. Idžan iz Šibica

Magdalena Rako, kći Pere i Renate r. Sučić iz Brdovca.

Vjenčanje: 05. kolovoza 2017.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *