Župne obavijesti – 10. veljače 2019.

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je dsc02703.jpg

5. NEDJELJA KROZ GODINU

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 18.00 sati. U četvrtak nakon sv. Mise imamo redovito klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom.

Mise po selima su po uobičajenom rasporedu: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak 17.00 sati.

Danas se slavi blagdan bl. Alojzija Stepinca. Blagdan će svečano biti proslavljen u katedrali gdje će kard. Josip Bozanić predvotiti svečano euharistijsko slavlje u 19.00 sati.

Sutra u ponedjeljak se slavi blagdan Gospe Lurdske, a ujedno i Dan bolesnika. Misu ćemo u župnoj crkvi imati u 18.00 sati, a pod misom će oni koji se osjećaju bolesnima moći primiti sakramenat Bolesničkog pomazanja.

U četvrtak se slavi sv. Valentin, i mnogi će taj dan slaviti dan zaljubljenih, a mi želimo taj dan proslaviti kao Dan obnove bračnih zavjeta. Pozivamo bračne parove na sv. Misu u 18.00 sati kako bi zajedno obnovili bračne zavjete i molili za blagoslov Vašega braka i obitelji.

Molimo one koji su se prijavili za hodočašće u Lurd da do kraja veljače uplate prvu akontaciju, ako to još nisu učinili.

Od katoličkog tiska imamo novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi reportažu s Papina pohoda Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Uz spomendan bl. Alojzija Stepinca, Glas koncila donosi više članaka o našem blaženiku. Uz mnoštvo drugih zanimljivih članka Glas konicla nam donosi reportažu o proslavi Feste sv. Vlaha u Duborvniku.

ženidbeni navještaj:

Josip Galić, sin Stipe i Zdenke r. Lovrić iz Šibica

Tajana Ivana Bubaš, kći Zdravka i Mire r. Orlović iz župe sv. Ivana Nepomuka, Stupnik – Lučko.

Vjenčanje: 27. travnja 2019. u župi sv. Ivana Nepomuka, Stupnik – Lučko.

Ivan Mažar, sin Nenada i Snježane r. Matošević iz župe Uznesenja BDM, Stenjevec

Marta Vlainić, kći Milana i Sanje r. Kuzle iz Brdovca.

Vjenčanje: 02. ožujka 2019. u župi Uznesenja BDM, Stenjevec.