Župne obavijesti – 10. travnja 2016.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi će biti svaki dan u 19.00 sati.

Kroz tjedan sv. Mise u selima su u Prigorju u utorak, Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

Uz Jubilej Milosrđa u našu domovinu će u srijedu doći tijelo sv. Leopolda Bogdana Mandića. Tijelo će biti u Zagrebačkoj katedrali od srijede 13. travnja u 17.00 sati pa do četvrtka navečer. U četvrtak će u katedrali biti svečana sv. Misa koju će predvoditi kardinal Josip Bozanić u 19.00 sati. A nakon toga će tijelo sveca tri dana biti izloženo u Dubravi u župi sv. Leopolda Mandića.

U četvrtak, 14. travnja imati ćemo roditeljski sastanak za roditelje kandidata za Krizmu. Roditeljski sastanak će biti u 20.00 sati u crkvi, nakon mise i klanjanja. U petak 15. travnja imati ćemo roditeljski sastanak za roditelje kandidata za Prvu pričest. Roditeljski sastanak će početi u 19.30 sati, nakon mise u crkvi. Molimo roditelje da se svakako odazovu jer trebamo dogovoriti pojedinosti oko organizacije slavlja ovih sakramenata.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa koncila. Uz Glas koncila u novome broju dolazi jubilarni, stoti, mjesečni prilog Prilika. Glavna tema Prilike je Financijska (ne)pismenost. Glas koncila nam donosi vijest o imenovanju novoga gospićko-senjskoga biskupa o. Zdenka Križića. Isto tako, donosi nam reportažu o zasjedanju HBK. Glas koncila donosi zanimljiv komentar glavnoga urednika pod naslovom Hoće li se iskoristiti velika prilika? i mnoge druge vrijedne i zanimljive članke.