Župne obavijesti – 10. ožujka 2013.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 18.00 sati. U četvrtak nakon mise imamo klanjanje.

Sv. Misa u Ključu je u srijedu, a u Prigorju u petak u 17.00 sati.

Kroz korizmeno vrijeme u našoj župnoj crkvi petkom i nedjeljom prije večernje sv. Mise imamo pobožnost Križnoga puta s početkom u 17.30 sati, a u Laduču prije mise s početkom u 9.00 sati.

Naša župna ispovijed će biti u subotu 16. ožujka 2013. godine pa si planirajte taj dan za ispovijed. U 14.00 sati će biti kratka priprema, a nakon toga ispovijed. U Laduču će ispovijed biti oko 15.30 sati, kad završimo u župnoj crkvi.

U četvrtak, 14. ožujka 2013. u 19.00 sati imati ćemo roditeljski sastanak za roditelje krizmanika. Budući da je sastanak važan, molimo roditelje da se svakako odazovu.

U petak, 15. ožujka 2013. godine organiziramo Križni put u Lužnici. Okupljanje je u 20.00 sati kod župne kuće, a Križni put je u 20.30 sati.

U subotu, 16. ožujka 2013. godine održati će se vanjska proslava sv. Josipa u Prigorju. Procesija počinje u 17.00 sati od križa, a odmah nakon procesije slijedi Misa.

Prošle nedjelje smo u akciji solidarnosti s Crkvom u BIH skupili 3.614 kuna i 10 €. Od danas započinjemo naš župni karitativni tjedan. Do sljedeće nedjelje možete donijeti u Župni ured, a u nedjelju u kuću kraj crkve, hranu, kućne potrepštine ili novčane priloge za potrebite u našoj župi. Isto tako namirnice možete ostaviti u trgovinama u košarama koje na sebi imaju natpis našega župnoga caritasa.

Najavljujemo da će naš križni put kroz župu biti u subotu 23. ožujka 2013. godine.

Hodočašće za mlade u Međugorje biti će od 26. – 28. travnja 2013. godine. Cijena hodočašća je 350 kuna. Prijaviti se možete kod vlč. Tomislava.

Danas je u našoj župi s. Jasminka Gašparović, ona će nam nakon blagoslova kratko progovoriti o bl. Mariji Propetog Petković.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glas koncila. Glas koncila nam donosi članak o načinu kako se bira Papa. Zanimljiva je vijest o duhovnim vježbama koje je naš prof. dr. Tomislav Ivančić održao Papinim gardistima.