Župne obavijesti – 1. veljače 2015.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 18.00 sati.

Kroz ovaj tjedan je Mise u Ključu u srijedu u 17.00 sati, a u Drenju u petak u 17.00 sati.

Sutra je blagdan Prikazanja Gospodinova – Svijećnica. Sveta Misa u župnoj crkvi je u 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Na misama ćemo blagosloviti svijeće. Svijeće možete ponijeti od kuće ili ih možete kupiti u crkvi prije Mise.

U utorak se slavi sv. Blaž. Kao što je običaj uz blagdan sv. Blaža, pod Misom ćemo imati blagoslvo grla.

Od ovoga tjedna nastavljamo kateheze za Krizmu i Prvu Pričest. Kateheze su po uobičajenom rasporedu.

Od sljedeće nedjelje, nakon večernje Mise, vlč. Filip nastavlja s katehezama o sv. Misi.

Ministranti imaju susret subotom nakon večernje sv. Mise u crkvi.

Molimo one koji su se upisali za hodočašće za Rim, a nisu uplatili avans, da to učine tijekom veljače.

Dekanatsko hodočašće mladih u Torino i Milano biti će u Uskrsnom tjednu od 5. do 9. travnja 2015. godine. Cijena je 1000 kuna. Zainteresirani se mogu javiti u župni ured.

Od katoličkog tiska imate Glas koncila, Veritas i Glasnik Srca Isusova. Glas koncila nam donosi reportažu sa Teološko-pastoralnoga tjedna koji se kroz ovaj tjedan održavao u Zagrebu. Glas koncila također donosi više članaka o imenovanju novoga Krčkoga biskupa, te mnoštvo drugih vrijednih članaka.

ženidbeni navještaj:

Tomislav Tvorek, sin Darka i Jasnice r. Crnković iz Gajnica

Antonia Đorđević, kći Dragomira i Spomenke r. Drenski iz Drenja.

Vjenčanje: 10. listopada 2015.