Župne obavijesti – 1. svibnja 2016.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi će biti svaki dan u 19.00 sati.

Kroz tjedan sv. Mise u selima su u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

U srijedu će u Ključu pod misom u 18.00 sati naši vatrogasci proslaviti blagdan sv. Florijana, svoga nebeskoga zaštitnika.

U četvrtak se slavi svetkovina Uzašašća Gospodinova. Sv. Misa će biti u 19.00 sati u župnoj crkvi.

Sljedeće nedjelje ćemo u našoj Župi, pod misom u 11.00 sati, imati slavlje sakramenta Prve sv. Pričesti za 115 djece.

Danas započinjemo mjesec svibanj, Marijin mjesec. Nemojmo kroz ovaj mjesec zaboraviti molitvu krunice. U našoj župnoj crkvi molimo je svaki dan prije sv. Mise.

Prošle smo nedjelje skupljali darove za pomoć Crkvi u Ukrajini. Skupili smo 3370,55 kuna i 20 € koje smo preko Nadbiskupskoga duhovnoga stola uputili za pomoć Crkvi u Ukrajini.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa koncila i Veritas. Glas koncila nam u novome broju donosi drugi dio osvrta na Poslijedinodsku papinu pobudnicu „Amoris Laetitia“. Glas koncila nam donosi i poruku javnosti biskupa BiH pod naslovom Mora zaživjeti ravnopravnost pojedinaca i naroda. Glas koncila donosi i mnoštvo drugih aktualnosti iz života Crkve u domovini i svijetu.