Župne obavijesti – 1.lipnja 2014.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi će biti svaki dan u 19.00 sati.

Kroz tjedan sv. Misa u Ključu će biti u srijedu, a u Prigorju u petak u 18.00 sati.

Sljedeće nedjelje je svetkovina Duhova. Sv. Mise će biti po nedjeljnom rasporedu.

U utorak ćemo u okviru kateheza za odrasle imati župnikovu katehezu na temu Zajedništvo. Kateheza započinje u 19.30 sati, nakon sv. Mise u crkvi.

Prošle nedjelje smo u našoj karitativnoj akciji «Narukvica prijateljstva» skupljali dobrovoljne priloge za poplavljene. Skupilo se 14.779,30 kuna,140 € i 1 KM. Sve smo to uplatili na račun Hrvatskoga Caritasa za pomoć poplavljenima. Isto tako, do četvrtka smo skupili pun veliki kombi prehrambenih namirnica, higijenskih potrepština i ostaloga za poplavljene pa smo to odvezli u Caritas zagrebačke nadbiskupije koji će to dalje proslijediti poplavljenima. Hvala svima koji ste darovali, a hvala i g. Marku Geriću koji nam je ustupio kombi za prijevoz.

Marijina legija organizira hodočašće u Pleternicu u svetište Gospe od suza 21. lipnja 2014. godine. Kontakt informacije nalaze se na plakatu u oglasnom ormariću.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa koncila, Mali koncil – MAK i Glasnik Srca Isusova. Glas koncila nam donosi reportažu s Papinoga putovanja u Svetu zemlju. Glas koncila nam također donosi vijesti iz Hrvatskoga Caritasa pod naslovom Potrebe uneserećenih su goleme, a odaziv velik. Glas koncila nam donosi zanimljiv odgovor na pitanje jednog čitatelja Je li dijete teško bolesno zbog grijeha predaka? Vrijedno je to pročitati jer često mnogi vjernici misle da ispaštaju zbog nečega što su učinili predci, a što nije točno. Glas koncila donosi i mnoge druge vrijedne članke.

Ženidbeni navještaj:

1. Dalibor Jurica Peh, sin Željka i Đurđe r. Jandras iz Šibica

Antonela Rako, kći Pere i Renate r. Sučić iz Brdovca.

Vjenčanje: 02. kolovoza 2014.

2. Kristijan Kozarčanin, sin Stjepana i Ankice r. Keser iz župe sv. Josipa iz Zagreba

Nikolina Bičak, kći Nenada i Nevenke r.  Mihajlović iz Javorja.

Vjenčanje: 14. lipnja 2014.