Župne obavijesti 09. rujna 2018.

23. NEDJELJA KROZ GODINU

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati. U subotu zbog hododčašća na Trsat nećemo imati sv. Misu u župnoj crkvi.

Mise po selima su po uobičajenom rasporedu: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

Pozivamo učenike naših škola na Misu zaziva Duha Svetoga za početak školske godine koja će biti u nedjelju, 16. rujna 2018. godine u 11.00 sati, kako bismo molili za darove Duha Svetoga za novu školsku godinu.

Naše hodočašće na Trsat imati ćemo u subotu, 15. rujna 2018. godine. Cijena hodočašća je 100 kuna. Jedan autobus polazi u 4.30 s Harmice i skuplja hodočasnike po selima, a u 5.00 sati krećemo od župne crkve. Imamo još slobodnih mjesta.

Naši zborovi imaju svoje redovite probe: dječji zbor Plamenčići subotom od 10.00 do 11.00 sati, Zbor sv. Barbare utorkom nakon večernje sv. Mise, a Veliki mješoviti zbor četvrtkom nakon sv. Mise. A svi imaju probe u kući kraj crkve. Pozivamo i ostale župljanje da se priključe našim zborovima prema svojim mogućnostima jer „onaj tko pjeva, dvaput moli“ kaže sv. Augustin.

Od katoličkoga tiska imamo Glas koncila, Mali koncil – MAK i Glasnik Srca Isusova i Marijina. Glas koncila nam donosi zanimljiv razgovor s dr. Trpimirom Glavinom pod naslovom Vjerujem u bolju budućnost hrvatskoga društva i čovjeka. Glas koncila nam donosi i poruku pape Franje uz Svjetski molitveni dan za skrb o stvorenju. Uz ostale zanimljive članke Glas koncila donosi zanimljiv komentar glavnoga urendika pod naslovom Lutanja hrvatske državne politike.