Župne obavijesti – 09.rujna 2012.

Danas je 23. nedjelja kroz godinu.

Svete mise su u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati.

Kroz tjedan mise u župnoj crkvi će biti svaki dan u 19.00 sati, a nakon mise u četvrtak ćemo imati klanjanje.

Sveta misa u Ključu će biti u srijedu u 18.00 sati,a u Drenju u petak u 18.00 sati.

Župni ured ima radno vrijeme od ponedjeljka do petka od 9.00 do 10.00 i od 16.30 do 18.00 sati.

U subotu će se održati Dan Harmice. Procesija od kapelice na Harmici kreće u 18.30 sati, a nakon procesije slijedi sveta misa.

Sljedeće nedjelje pod misom u 11.00 sati imati ćemo Zaziv Duha Svetoga za naše školarce. Pozivamo sve učenike da dođu na misu kako bismo se pomolili za blagoslov i sretan početak školske godine.

Naše hodočašće na Trsat će biti u subotu, 15. rujna. Jedan autobus će od 04.30 sati početi skupljati hodočasnike u Harmici,Šenkovcu,Drenju,Laduču,Prudnicama da bi u 05.00 sati krenuli od župne crkve. Molimo Vas da budete točni jer nikoga nećemo čekati.

Svi koji su zainteresirani za hodočašće u Rim,koje će se održati od 04. do 09. studenoga,mogu se što prije, a najkasnije do 01.listopada javiti u župni ured.

Zahvaljujemo svima Vama koji doprinosite za potrebe župe. Neka Vas Gospodin nagradi.

Od katoličkog tiska stigao je novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam među ostalim zanimljivim člancima donosi članak pod naslovom «Što se zapravo želi zdravstvenim odgojem?» koji se osvrće na uvođenje zdravstvenog odgoja u škole. Glas koncila nam također donosi poruke nekih biskupa uz početak nove školske godine,kao i tekst o našim olimpijkama, sestrama Zaninović, koje kažu da ne mole Boga za medalje nego zahvaljuju za zdravlje.