Župne obavijesti – 09. lipnja 2019.

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je dsc02703.jpg

DUHOVI

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati. U četvrtak nakon Mise imamo Euharistijsko klanjanje.

Mise u selima kroz ovaj tjedan su: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu u 18.00 sati, a u Drenju u petak nećemo imati Misu.

U subotu, 15. lipnja 2019. godine se slavi sv. Vid mučenik, nebeski zaštitnik naše župe. U subotu ćemo imati proštenje te će sv. Mise u župnoj crkvi biti po nedjeljnom rasporedu u 8.00, 11.00 i 19.00 sati. Svečanu sv. Misu u 11.00 sati predvodi mons. Zvonimir Sekelj, kanonik zagrebački.  Za blagdan ćemo se pripremati kroz tri dana, te ćemo u srijedu, četvrtak i petak prije sv. Mise u 18.15 sati zajednički moliti krunicu i litanije sv. Vida. Planirajmo si, osobito subotu, jer to je naš župni blagdan.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila, Veritas i Glasnik Srca Isusova i Marijina. Glas koncila donosi reportažu s proslave Majke Božje Kamenitih vrata u Zagrebu. Glas koncila donosi i reportažu i dijelove vrlo zanimljive i poučne propovijedi biskupa Ivana Šaška sa 74. obljetnice maceljske tragedije koja se održala prošle nedjelje i na kojoj je sudjelovalo i pedesetak naših župljana. Novi broj Glasa koncila donosi zanimljiv razgovor sa Stipom Majićem Pipom, braniteljem s Trpinjske ceste pod naslovom Zašto nema filmova o Domovinskom ratu.