Župne obavijesti – 08. veljače 2015.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 18.00 sati.

Kroz ovaj tjedan je Mise u Ključu u srijedu u 17.00 sati. Ovaj tjedan iznimno u Drenju nema Mise u petak.

U srijedu slavimo blagdan Gospe lurdske to je ujedno i dan bolesnika. Oni koji se osjećaju bolesnima moći će primiti sakramenat Bolesničkog pomazanja.

U subotu, kada mnogi, potaknuti konzumističkim mentalitetom, slave dan zaljubljenih, mi želimo obilježiti Dan obnove bračnih zavjeta. Pozivamo sve bračne parove na misu u 18.00 sati kako bi zajedno obnovili bračne zavjete i molili za blagoslov Vašega braka i obitelji.

Kateheze za Krizmu i Prvu Pričest odvijaju se po uobičajenom rasporedu.

Od danas, nakon večernje Mise, vlč. Filip nastavlja s katehezama o sv. Misi.

Ministranti imaju susret subotom nakon večernje sv. Mise u crkvi.

Molimo one koji su se upisali za hodočašće za Rim, a nisu uplatili avans, da to učine tijekom veljače.

Dekanatsko hodočašće mladih u Torino i Milano biti će u Uskrsnom tjednu od 5. do 9. travnja 2015. godine. Cijena je 1000 kuna. Zainteresirani se mogu javiti u župni ured.

Od katoličkog tiska imate Glas koncila i Mali koncil – MAK. Uz Glas koncila nam u ovome broju dolazi mjesečni prilog Prilika. Ovaj broj Prilike posvećen je našem blaženiku bl. Alojziju Stepincu. Glas koncila u novome broju posvećuje nekoliko članaka redovnicima jer smo na Svijećnicu proslavili dan posvećenoga života. Glas koncila se također osverće na objavu pape Franje da će posjetiti Sarajevo.