Župne obavijesti – 08. rujna 2019.

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je dsc02703.jpg

23. NEDJELJA KROZ GODINU – MALA GOSPA

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan sv. Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati. Zbog hodočašća na Trsat u subotu nećemo imati sv. Misu u župnoj crkvi.

Od ovoga tjedna počinjemo i s Misama po selima. Mise su u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

Župni ured ima radno vrijeme radnim danom od 9.00 – 10.00 sati i od 16.00 – 17.45 sati.

Pozivamo srednjoškolce, studente i radničku mladež na susrete i katehezu. Prvi susret će se održati u petak u 20.00 sati u kući kraj crkve. Svi su dobrodošli.

Naše hodočašće na Trsat imati ćemo u subotu, 14. rujna 2019. godine. Jedan autobus će poći ujutro u 4.30 sati iz Ključa (s raskršća na glavnoj cesti, jer je cesta do Harmice još službeno zatvorena) i po selima skupiti hodočasnike, a u 5.00 sati krećemo od župne Crkve. Još ima nekoliko slobodnih mjesta. Cijena puta je 100 kuna.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila, Glasnik Srca Isusova i Marijina i Veritas. Glas koncila nam donosi zanimljiv tekst pod naslovom Zašto je nemoguće ukinuti Ispovjednu tajnu. Tekst se osvrće na razne zahtjeve kojima se u ime tzv. prava na informaciju želi narediti da svećenici moraju prijaviti ukoliko su kroz ispovijed saznali za neko zlodjelo. Glas koncila donosi i razgovor sa scenaristom i redateljem Lukom Klapanom pod naslovom Domovinski rat slabo je zastupljen u dokumentarnom filmu. Glas koncila donosi i mnogo drugih vrijednih i zanimljivih članaka.