Župne obavijesti – 08. rujna 2013.

Danas je 23. nedjelja kroz godinu. Sv. Mise u župnoj crkvi su u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 19.00 sati.

Od ovoga tjedna započinjemo i sa našim redovitim Misama po selima pa će ovaj tjedan Mise biti u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

Od ovoga tjedna župni ured ima radno vrijeme  9.00 – 10.00 sati i od 16.00 – 18.00 sati.

Naše hodočašće na Trsat biti će u subotu, 14. rujna 2013. godine. Jedan autobus će u 4.30 sati krenuti od Harmice i skupljati hodočasnike, a u 5.00 sati krećemo od župne crkve. Molimo budite točni da možemo na vrijeme krenuti jer nikoga nećemo čekati.

Uskoro ćemo započeti i vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike. Roditelji potaknite svoju djecu na dolazak na svetu Misu, ne samo pripravnike za sakramente nego svu djecu.

Željeli bismo organizirati jednodnevno hodočašće u Padovu u svetišta sv. Leopolda Mandića i sv. Antuna. Hodačašće bi bilo 19. listopada 2013. godine, a cijena bi bila oko 150 – 200 kuna, ovisi o broju hodočasnika. Zainteresirani se mogu javiti u župni ured.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa Koncila i Mali koncil MAK. Glas koncila nam donosi mnoštvo zanimljivih članaka od kojih izdvajamo reportažu sa proslave dana hrvatskih mučenika sa naslovom «Kršćani su danas najnezaštićeniji». Glas koncila nam također donosi osvrt jednoga čitatelja pod naslovom: «Frančišković dobio dijagnozu ‘paranoidni šizofrenik’ jer čita Bibliju». Osobito je zanimljivo svjedočanstvo Blanke Vlašić o njezinu obraćenju. Ima i mnoštvo drugih zanimljivih članaka.