Župne obavijesti – 08. prosinca 2019.

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je dsc02703.jpg

2. NEDJELJA DOŠAŠĆA

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan sv. Mise u župnoj crkvi radnim danom su ujutro u 6.00 sati, zornice.

Mise po selima su: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 17.00 sati.

Danas se slavi blagdan Bezgrešnoga začeća BDM, no budući da je nedjelja, liturgijski se slavi sutra. Sv. Misu ćemo imati ujutro u 6 sati, zornicu.

Najavljujemo da ćemo našu župnu Božićnu ispovijed imati u subotu, 21. prosinca 2019. godine, pa si planirajmo taj dan kako bismo se ispovijedili i tako svoje srce pripremili za slavlje Božića.

Naše starije i bolesne župljane obići ćemo 18. prosinca 2019. godine kako bi se ispovijedili i tako pripremili za blagdan Božića. Molimo Vas da nam do toga dana javite ukoliko imate starijih i bolesnih u kući koji ne mogu doći u crkvu na ispovijed.

Najavljujemo da ćemo slavlje sv. Potvrde u našoj župi imati 01. svibnja 2010. godine, a slavlje Prve sv. Pričesti 10. svibnja 2020. godine.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila, Mali koncil – MAK, Glasnik Srca Isusova i Marijina, Veritas i Radosnu vijest. Glas koncila nam donosi raportažu iz Splita gdje je održana proslava 50. obljetnice obnove Splitske metropolije. Glas koncila nam predstavlja dokument vijeća HBK za nauk vjere o čovjeku, njegovoj veličini i pozivu. Uz ostale zanimljive članke, a uz spomendan sv. Lucije, Glas koncila donosi tekst pod naslovom Sv. Lucija – zaštitnica dobroga vida.