Župne obavijesti – 08. ožujka 2015.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 18.00 sati.

Kroz ovaj tjedan su Mise u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 17.00 sati.

Kroz Korizmu petkom i nedjeljom prije Sv. Mise imamo pobožnost Križnoga puta. Križni put počinje u 17.30 sati. U Laduču je Križni put nedjeljom prije Mise s početkom u 9.00 sati.

U okviru akcije Hrvatskga Caritasa, Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom u Bosni i Hercegovini, danas možete u kutije s natpisom Caritasa na pokrajnjim oltarima, dati svoj novčani dar za pomoć Crkvi u Bosni i Hercegovini.

Od danas započinjemo i naš Župni karitativni tjedan. Kroz ovaj tjedan možete u župni ured, a u nedjelju u kuću kraj crkve, donijeti nekvarljive namirnice ili dati svoj novčani prilog za najpotrebnije u našoj župi.

Najavljujemo da će naša župna uskrsna ispovijed biti 21. ožujka 2015. godine. Planirajte si taj dan za ispovijed kako bi se duhovno pripremili za Uskrs!

Kateheze za Krizmu i Prvu Pričest odvijaju se po uobičajenom rasporedu.

Ministranti imaju susret subotom nakon večernje sv. Mise u crkvi.

Još imamo nekoliko slobodnih mjesta za hodočašće u Rim. Zainteresirani se mogu javiti u Župni ured.

Od katoličkog tiska imate novi broj Glasa koncila, Mali Koncil – MAK, Glasnik Srca Isusova i Veritas. Glas koncila nam donosi mnoge zanimljive i vrijedne članke od kojih izdvajamo komentar glavnoga urednika pod naslovom Novi poziv na buđenje. Glas koncila donosi i reportažu sa Europskog susreta nacionalnih ranatelja Papinskih misijskih djela koji se kroz prošli tjedan održavao u Lužnici. A osobito je zanimljiv intervju sa poduzetnikom dr. Josipom Stjepandićen pod naslovom Problem je što Hrvatsku vode pogrešni ljudi.

ženidbeni navještaj:

Ivan Mokrović, sin Branka i Marice r. Baćan iz Kraja Gornjeg

Maja Marija Hotko, kći Marijana i Marije r. Petruša iz Laduča.

Vjenčanje: 13. lipnja 2015.

Renato Tucman, sin Rudolfa i Ivanke r. Masnjak iz Zdenaca Brdovečkih

Manuela Pezić, kći Tome i Gordane r. Ilić iz Brdovca.

Vjenčanje: 15. svibnja 2015.