Župne obavijesti – 07. travnja 2019.

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je dsc02703.jpg

5. KORIZMENA NEDJELJA

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 19.00 sati.

Ovaj tjedan nećemo imati mise Mise u selima jer mi svećenici pomažemo ispovijedati po župama dekanata.

Kroz Korizmu petkom i nedjeljom prije večernje Mise imamo pobožnost Križnoga puta. Križni put je u 18.30 sati. Na Cvjetnicu se čita Muka pa nećemo imati Križni put.

Sljedeće nedjelje je Nedjelja muke Gospodinove – Cvjetnica. Sv. Mise imamo po nedjeljnom rasporedu, a na početku Misa biti će blagoslov grančica. Svečana sv. Misa u 11.00 sati počinje blagoslovom grančica kod križa ispred župne crkve, a zatim ćemo u procesiji ući u crkvu. Grančice možete ponijeti od kuće ili ćete ih moći nabaviti i kod crkve od volontera našega Caritasa. Prilog od grančica ide za župni Caritas.

Molimo Vas da nam najkasnije do srijede ujutro javite ukoliko imate starijih i nemoćnih u Vašim obiteljima pa ćemo ih u srijedu u prijepodnevnim satima pohoditi, ispovijediti i pričestiti da bi se i oni tako pripremili za Uskrs.

Naš Križni put kroz župu imati ćemo u subotu 13. travnja 2019. godine. Početak Križnoga puta je u 8.30 sati u Župnoj crkvi.

U ponedjeljak, 08. travnja 2019. godine u 20.00 sati će u kripti crkve sv. Ivana Krstitelja u Zaprešiću dr. Ivan Bodrožić održati predavanje na temu Kupiti ili otkupiti dijete – odgoj u svijetu konzumerizma.

U petak, 12. travnja 2019. godine u 19.30 sati će u dvorani župe Marije Kraljice apostola u Zaprešiću novinar Tihomir Dujmović predstaviti svoju knjigu Regija kao treća Jugoslavija.

Od katoličkoga tiska imamo novi broj Glasa koncila i mali koncila – MAK i Glasnik Srca Isusova i Marijina. Glas koncila nam donosi reportažu s Papina pohoda Maroku. Glas koncila nam donosi razgovor s prof. dr. Zoranom Velagićem pod naslovom Probleme hrvatskoga školstva tehnologija ne može riješiti, a razgovor je o brzopletom uvođenju tehnologija u obrazovni sustav. Glas koncila donosi i mnogo drugih vrijendih i zanimljivih članaka.

ženidbeni navještaj:

Antonio Đurin, sin Dubravka i Blaženke r. Vnučec iz župe Uznesenja BDM iz Remeta

Marija Hribar, kći Zdenka i Mirjane r. Horvat iz Prigorja Brdovečkog.

Vjenčanje: 17. svibnja 2019.

Neven Habijanec, sin Krune i Viktorije r. Filipčić iz Ključa Brdovečkog

Valentina Bartonj, kći Miroslava i Kate r. Petrović iz Ključa Brdovečkog.

Vjenčanje: 26. travnja 2019.