Župne obavijesti – 07. siječnja 2018.

KRŠTENJE GOSPODINOVO

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 7.30 sati.

Blagoslov obitelji ovaj tjedan ćemo obavljati raporedu kako je objavljen u župnom listiću. Bilo bi lijepo kada bi obitelj toga dana bila na okupu, jer je to molitva za Vašu obitelj.

Od katoličkog tiska imate Glas koncila i Mali koncil – MAK i Veritas. Glas koncila nam donosi dijelove Božićnih poruka nekih od naših biskupa. Glas koncila donosi repoortažu iz Đakova gdje se nadbiskup Đuro Hranić susreo s medijskim djelatnicima te je osobito bilo riječi o tome kako svećenici ne primaju plaću od države. Naime, često je mišljenje da svećenicima plaću daje država što nije točno. Nagrada koju svećenici primaju je iz župne blagajne u koju ulaze svi prilozi i darovi vjernika iz te župe i od toga se uzdržavaju župa i svećenici. Uz ostale zanimljive članke Glas koncila donosi i vrijedan članak o čašćenju relikvija.