Župne obavijesti – 07. rujna 2014.

Danas je 23. nedjelja kroz godinu. Sv. Mise u župnoj crkvi su u 8.00,11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Od danas imamo nedjeljnje večernje sv. Mise u 19.00 sati u župnoj crkvi.

Ovaj tjedan ćemo imati sv. Misu u Ključu u srijedu u 18.00 sati, a u petak u Drenju neće biti sv. Misa.

Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi će biti svaki dan u 19.00 sati.

Sutra je blagdan Male Gospe. Sv. Misa u župnoj crkvi će biti u 19.00 sati.

Župni ured ima radno vrijeme od 9.00 – 10.00 i od 16.00 – 18.00 sati.

Zaziv Duha Svetoga na početku školske godine imati ćemo sljedeće nedjelje 14. rujna 2014. godine. Pozivamo svu školsku djecu, roditelje i učitelje da dođu kako bismo molili vodstvo Duha Svetoga kroz ovu školsku godinu.

Dječji zbor će imati probu pjevanja u petak od 18.00 – 19.00 sati u kući kraj crkve. Pozivamo svu djecu, osobito kandidate za Prvu Pričest da se uključe u dječji zbor «Plamenčići» koji će imati svoje probe subotom od 10.00 – 11.00 sati u kući kraj crkve. Prva proba će biti u subotu 20. rujna 2014. godine.

Zbor sv. Barbare imati će ove godine probe srijedom nakon večernje sv. Mise. Pozivamo i nove članove neka se pridruže kako bi pjesmom slavili Boga. Prva proba će biti u srijedu 10. rujna 2014. godine.

Veliki mješoviti župni zbor imati će svoje probe četvrtkom od 19.30 – 20.30 sati. Pozivamo također nove članove da se priključe zboru.

Naše župno hodočašće na Trsat biti će u subotu 13. rujna 2014. godine. Popunili smo dva autobusa te više nema mjesta. Polazak će biti u 4.30 sati od Harmice, a u 5.00 od župne crkve. Molimo Vas da budete točni.

Tradicionalno hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije u hrvatsko nacionalno marijansko svetište Majke Božje Bistričke ove će se godine održati u subotu i nedjelju 13. i 14. rujna.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa Koncila, Mali koncil – MAK, Glasnik Srca Isusova i Veritas. Danas osobito preporučamo Mali koncil – MAK koji je uvršten među najbolje časopise za djecu. Godišnja pretplata iznosi 110 kuna. Molimo roditelje koji žele za svoju djecu naručiti MAK da se jave ili u sakristiju ili u župni ured. Žalosno je što u našoj župi samo 10 djece prima taj lijepi i vrijedni časopis.

Novi broj Glasa koncila nam donosi reportažu s Udbine s proslave dana hrvatskih mučenika. Uz ostale vrijedne članke Glas koncila nam donosi i poruku nadbiskupa Đure Hranića na početku školske godine.