Župne obavijesti – 07. listopada 2018.

27.NEDJELJA KROZ GODINU

1. Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati.

Mise po selima su po uobičajenom rasporedu: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

Sljedeće nedjelje ćemo u Ključu proslaviti Terezinsku nedjelju. Sv. Misa će biti u 17.00 sati. Svi ste pozvani.

U subotu, 20. listopada 2018. godine organiziramo jednodnevno hodočašće u svetište Monte Lussari ili Sveto Višarje na tromeđi Italije, Austrije i Slovenije te posjet gradiću Tarvisio. Cijena puta je 250 kuna, a prijave su do sljedeće nedjelje. Za hodočašće je potrebna osobna iskaznica, pa Vas molimo da je za prijavu donesete.

Mjesec je listopad, mjesec Krunice. Nemojmo zaboraviti tu lijepu molitvu.

Od katoličkoga tiska imamo Glas koncila i Mali koncil – MAK. Glas koncila nam donosi reportažu iz Krašića gdje je u srijedu održano Hodočašće svećenika Zagrebačke metropolije. Glas koncila nam donosi i reportažu sa međunarodnog simpozija o hrvatskim prijevodima Biblije koji je održan u Zagrebu kao i zanimljivo razmišljanje pod naslovom Migranti ne smiju postati prijetnja identitetu, te druge aktualnosti iz života Crkve u domovini i svijetu.

Ženidbeni navještaj:

Stipo Jurković, sin Filipa i Mare r. Ešegović iz Brdovca

Kristina Kokošarević, kći Antuna i Rose r. Matković iz Zaprešića.

Vjenčanje: 13. listopada 2018. u župi Marije Kraljice apostola u Zaprešiću.

Darko Smolčić, sin Zdravka i Jadranke r. Boričević iz Zdenaca Brdovečkih

Marijana Kovačić, kći Zdravka i Renate r. Galić iz Zdenaca Brdovečkih.

Vjenčanje: 19. listopada 2018.