Župne obavijesti – 07.listopada 2012.

Danas je 27. nedjelja kroz godinu. Sv. mise u župnoj crkvi su u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati.

Kroz tjedan mise u župnoj crkvi su svaki dan u 19.00 sati, a u četvrtak nakon mise imamo klanjanje. Mjesec je listopad, mjesec krunice. Nemojmo zaboraviti tu dragu nam molitvu.

Sv. misa u Ključu je u srijedu u 18.00 sati, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

Susreti za mlade održavaju se redovito petkom u 20.00 sati u dvorani kraj župne kuće.

Sljedeće nedjelje u Ključu ćemo slaviti Terezinsku nedjelju – dan posvete kapele. Sv. misa će biti u 17.00 sati, a predvodi je vlč. Marijan Piskač, župnik iz Retkovca. Svi ste pozvani.

Sljedeći vikend, 13. i 14. listopada ove godine organizira se 50. Planinarski križni put na trasi Smerovišće – Samobor. Za informacije i prijave možete se obratiti  vlč. Tomislavu ili g. Stjepanu Peteku (091/40 63 969) ili animatoricama, najkasnije do sutra.

Oko župne kuće smo u srijedu uređivali okoliš. Odazvali su se sljedeći vjernici: gđa. Ivanka Filipčić, g. Pavao Margetić, g. Božidar Kegalj, g. Stipe Gelo, g. Mile Bunčić i naši mladi Antonela Marić, Jakov Šarić, Ivan i Ante Lijović i Ivan Dumančić, te domaćica. Ekipa je bila marljiva te smo napravili puno posla. Od srca im hvala!

Hvala g. Anti Paviću koji je uklonio ispovijedaonicu u dnu crkve, kod ulaza na kor, te je napravio dvije klupe.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa Koncila i Mali koncil – MAK. Glas koncila ove godine slavi 50. obljetnicu izlaženja pa je toj obljetnici posvećen jedan dio novoga broja. Glas koncila nam također donosi Članak pod naslovom Ozdravljenje po zagovoru bl. Ivana Pavla II. – svjedočenje roditelja teško oboljelog i ozdravljenog djeteta.