Župne obavijesti – 06. travnja 2014.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi će biti svaki dan u 19.00 sati.

Sv. Misa u Ključu je u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

U utorak, u okviru kateheza za odrasle, održati će se kardinalova kateheza putem interneta na temu Zašto je kršćanska ženidba nerazrješiva.. Kateheza će biti u župnoj crkvi odmah nakon sv. Mise u 19.30 sati.

Kroz korizmeno vrijeme u našoj župnoj crkvi petkom i nedjeljom prije večernje sv. Mise imamo pobožnost Križnoga puta s početkom u 18.30 sati. Isto tako, u Laduču je pobožnost Križnoga puta nedjeljom prije sv. Mise s početkom u 9.00 sati.

Sljedeće nedjelje je Cvjetnica – nedjelja muke Gospodnje. Svečana sv. Misa u 11.00 sati počinje blagoslovom grančica kod križa ispred župne crkve, a zatim ćemo u procesiji ući u crkvu. Volonteri našega župnoga Caritasa će prodavati maslinove grančice, a prihod ide za župni Caritas.

Molimo Vas da nam kroz ovaj tjedan do četvrtka javite ukoliko imate starijih i nemoćnih u Vašim obiteljima pa ćemo ih u petak u prijepodnevnim satima pohoditi, ispovijediti i pričestiti.

U subotu će se održati Križni put kroz župu. Okupljanje je u 8.30 sati kod župne crkve.

Još danas imamo karitativnu akciju u kojoj skupljamo hranu, kućne potrepštine i novčane priloge za potrebite u našoj župi. Ono što želite darovati možete donijeti i predati na već uobičajeni način. Novčane priloge možete staviti u kutije na pokrajnjim oltarima.

Župa Marija Gorica organizira putovanje u Makedoniju i Albaniju od 20. – 25. lipnja 2014. godine. Svi zainteresirani mogu se javiti u naš župni ured.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi zanimljiv komentar glavnoga urednika pod naslovom Smišljena zamka. Glas koncila nam također donosi reportažu o haškome zatočeniku Dariju Kordiću i o njegovom doživljaju Boga. Glas koncila donosi i mnoge druge zanimljive članke.

Ženidbeni navještaj:

Ivan Pošta-Levojević, sin Željka i Dubravke r. Pužar iz Laduča

Jelena Stepinac, kći Josipa i Mire r. Turković iz župe Krašić.

Vjenčanje: 17. svibnja 2014. u Krašiću.

Franjo-Dominik Haramina, sin Nikole i Darinke r. Vugec iz Sv. Križa

Lana Ivanjek, kći Mirka i Anke r. Kemfelja iz župe M. Gorica.

Vjenčanje 03. svibnja 2014.