Župne obavijesti – 06. svibnja 2018.

6. VAZMENA NEDJELJA

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati.

Mise u selima kroz ovaj tjedan su po uobičajenom rasporedu, u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

U četvrtak, 10. svibnja 2018. godine se slavi blagdan Uzašašća Gospodinova – Spasovo. Sv. Misa u župnoj crkvi će biti u 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati.

Organiziramo hodočašće u svetište Gospe od brze pomoći u Slavonskom Brodu, a usput bi posjetili još neka zanimljiva mjesta. Hodočašće će biti u subotu 12. svibnja 2018. godine. Cijena prijevoza je 100 kuna. Jedan autobus kreće s Harmice u 5.30 sati i skuplja hodočasnike po selima, a onda u 6.00 sati krećemo od župne crkve. Još ima nekoliko slobodnih mjesta.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila, Mali koncil – MAK, Glasnik Srca Isusova i Marijina i Veritas. Novi broj Glas koncila donosi reportažu s Hvara gdje je u ponedjeljak zaređen novi biskup mons. Petar Palić. Uz 120. obljetnicu rođenja bl. Alojzija Stepinca Glas koncila donosi tekst pod naslovom Naredba je stigla od velikoga vođe. Tekst govori o pokušaju atentata na bl. Alojziija Stepinca u Zaprešiću 1946. godine. Glas koncila donosi i mnogo drugih aktualnosti iz života Crkve u domovini i svijetu.