Župne obavijesti – 06. rujna 2015.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi će biti svaki dan u 19.00 sati.

Ovaj tjedan započinjemo i s Misama po selima. U Ključu će Misa biti u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

Župni ured ima radno vrijeme radnim danom od 9.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.45 sati.

U utorak je blagdan Rođenja Marijina – Mala Gospa. Sv. Misa će biti u Župnoj crkvi u 19.00 sati.

Naše hodočašće na Trsat ćemo imati u subotu, 12. rujna 2015. godine. Autobus će krenuti s Harmice u 4.30 i skupiti hodočasnike po selima, a od Župne crkve krećemo u 5.00 sati. Molimo Vas da budete točni.

Sljedeće nedjelje proslavit ćemo Dan Brdovca. Procesija kreće od kapelice sv. Ivana kraj zgrade Općine u 10.30 sati, a u 11.00 sati je sv. Misa. Dođite u procesiju kako ne bi u procesiji bili samo svećenik, zbor i predstavnici općinskih vlasti.

Pozivamo kandidate koji se ove godine žele pripremati za Krizmu da dođu sljedeće subote u 9.00 sati u Župnu crkvu gdje će imati susret i dogovor s vlč. Filipom i župnim animatorima.

Marijina legija organizira hodočašće u Sinj, 26. rujna 2015. godine. Za informacije i prijave se možete obratiti g. Stipi ili gđi. Eli na brojeve telefona napisane na oglasnoj ploči.

Od katoličkoga tiska danas imate Glas koncila, Mali koncila – MAK, Glasnik Srca Isusova i Veritas. Glas koncila donosi reportažu s Trsata s proslave 300. obljetnice krunjenja čudotvorne slika Gospe Trsatske gdje je kardinal govorio o procesu za kanonizaciju bl. Alojzija Stepinca. Glas koncila donosi i članak pod naslovom Sveta godina milosrđa nikoga ne isključuje, o novoj odredbi pape Franje za izvanrednu Svetu godinu milosrđa o kojoj su ovih dana spektakularno izvještavali razni mediji. Glas koncila donosi i mnogo drugih vrijednih i zanimljivih članaka.