Župne obavijesti – 06. prosinca 2015.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati.

Sv. Misa u Ključu je u srijedu, a u Drenju u petak u 17.00 sati.

U došašću svaki dan, osim nedjeljom, imamo sv. Mise zornice ujutro u 6.00 sati. Radnim danom nema večernje sv. Mise.

U utorak slavimo svetkovinu Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije. U župnoj crkvi ćemo imati sv. Misu ujutro u 6.00 – zornicu, a u Laduču će sv. Misa biti u 9.30 sati.

U utorak će Papa u Vatikanu otvaranjem Svetih vrata otvoriti izvanrednu Jubilejsku godinu – Jubilej Milosrđa. Godina Milosrđa je posebno vrijeme za nas vjernike kada smo pozvani na poseban način doživljavati iskustvo milosrdnoga Boga te i sami vršiti tjelesna i duhovna djela milosrđa. Otvorenje Jubileja milosrđa u našoj Katedrali u Zagrebu biti će u nedjelju, 13. prosinca 2015. godine u 10.00 sati.

Našu župnu ispovijed imati ćemo u subotu 12. prosinca 2015. godine. Priprema počinje u 14.40 sati, a nakon pripreme slijedi ispovijed. U Laduču će ispovijed biti nakon što završimo u župnoj crkvi. Planirajte si taj dan da bi se tako pripremili za blagdan Božića.

Od danas započinjemo naš župni karitativni tjedan. Do sljedeće nedjelje možete donijeti u Župni ured, a u nedjelju u kuću kraj crkve, hranu, kućne potrepštine ili novčane priloge za potrebite u našoj župi. Isto tako, namirnice možete ostaviti u trgovinama u košarama koje na sebi imaju natpis našega župnoga caritasa.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila, Mali koncil – MAK, Veritas i Glasnik Srca Isusova. Glas koncila nam u novome broju donosi reportažu s Papinoga pohoda Afričkim zemljama. Glas koncila donosi također vijest o imenovanju novoga Vojnoga ordinarija mons. Jure Bogdana. Glas koncila donosi i zanimljiv intervju sa dr. Josipom Šalkovićem, sudskim vikarom Međubiskupijskog suda u Zagrebu koji govori o potrebi temeljitije i ozbiljnije pripreme za ženidbu što je najučinkovtije sredstvo za sprečavanje rastava i ništavosti. Glas koncila donosi i mnogo drugih vrijednih i zanimljivih članaka.