Župne obavijesti – 06. ožujka 2016.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 18.00 sati.

Mise u selima: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 17.00 sati.

Kroz Korizmu petkom i nedjeljom prije Mise imamo pobožnost Križnoga puta. Križni put počinje u 17.30 sati, a u Laduču nedjeljom prije Mise s početkom u 9.00 sati..

U četvrtak 10. ožujka 2016. godine ćemo imati dekanatsko hodočašće u Zagrebačku katedralu. U 17.30 sati će biti Križni put, a u 18.00 sv. Misa. Jedan autobus će poći s Harmice u 15.30 sati i pokupiti hdočasnike po selima, a onda u 16.00 sati krećemo zajedno od Župne crkve.

U subotu, 12. ožujka 2016. godine ćemo imati župnu korizmenu ispovijed kao pripremu za Uskrs. Pokorničko bogoslužje počinje u 14.40 sati, a nakon pripreme slijedi ispovijed. U Laduču će ispovijed biti nakon što završimo u župnoj crkvi. Planirajte si taj dan da bi se tako pripremili za blagdan Uskrsa.

U okviru akcije Hrvatskga Caritasa, Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom u Bosni i Hercegovini skupili smo 4.808,00 kuna. Hvala svima na daru.

Od danas započinjemo naš župni karitativni tjedan. Do sljedeće nedjelje možete donijeti u Župni ured, a u nedjelju u kuću kraj crkve, hranu, kućne potrepštine ili novčane priloge za potrebite u našoj župi. Isto tako, namirnice možete ostaviti u trgovinama u košarama koje na sebi imaju natpis našega župnoga caritasa.

Od katoličkog tiska imate novi broj Glasa koncila, Mali koncil – MAK i Veritas. Glas koncila nam u novome broju donosi mnoštvo zanimljivih i vrijednih članaka od kojih izdvajamo komentar glavnoga urednika pod naslovom Zašto Hrvatska toliko kasni. Glas koncila donosi i reportažu sa ređenja vojnoga ordinarija mons. Jure Bogdana.

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ:

Mario Švec, sin Marijana i Ljiljane r. Lisak iz Zdenaca Brdovečkih
Petra Crnić, kći Božidara i Katarine r. Kokotović iz župe sv. Jeronima iz Zagreba.
Vjenčanje: 18. lipnja 2016.

Vlatko Podhraški, sin Anđelka i Ljiljane r. Cigrovski iz Brdovca
Ivana Karamatić, kći Mate i Mare r. Jeleč iz Zdenaca Brdovečkih.
Vjenčanje: 16. travnja 2016.

Tomislav Lepesić, sin Marijana i Sonje r. Čujko iz Prudnica
Nikolina Ćuić, kći Mirka i Ane r. Grgić iz Šibica.
Vjenčanje: 09. srpnja 2016.

Krešimir Hartek, sin Gjure i Branke r. Bakula iz župe Špansko
Marina Bekić, kći Ivice i Ruže r. Ravlić iz Brdovca.
Vjenčanje: 23. travnja 2016. u župi sv. Petra u Zaprešiću.