Župne obavijesti – 05. svibnja 2013.

Sv. Misa u Ključu je u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

U četvrtak se slavi blagdan Uzašašća Gospodinova. Sv. Misa u župnoj crkvi je u 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati.

Sljedeće nedjelje prva grupa naših prvopričesnika ima Prvu Pričest, zbog toga će sljedeće nedjelje misa početi u 10.30 sati. U subotu će prvopričesnici imati ispovijed u 16.00 sati kako je najavljeno na roditeljskom sastanku.

Marijina legija organizira hodočašće u Vepric, 01. lipnja 2013. godine. Podaci za prijavu se nalaze na oglasnoj ploči.

Sljedeće nedjelje, 12. svibnja 2013. godine, u organizaciji građanske inicijative U ime obitelji počinje prikupljanje potpisa za raspisivanje referenduma s pitanjem: Jeste li za to da se u Ustav Republike unese odredba po kojoj je brak životna zajednica žene i muškarca? HBK podupire ovu inicijativu. Potpisi će se stoga prikupljati i ispred naše crkve nakon svih sv. Misa, kao i u Laduču. Ako želite poduprijeti ovu inicijativu, ponesite sljedeće nedjelje svoj JMBG.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa koncila, Mali koncil – MAK i Glasnik Srca Isusova. Glas koncila nam donosi reportažu sa Hodočašća svećenika Zagrebačke nadbiskupije u Vukovar. Isto tako, Glas koncila nam donosi vijest o inicijativi za zaštitu braka i obitelji koju pokreće Građanska inicijativa čiji će članovi prikupljati potpise za raspisivanje referenduma. Glas koncila donosi nam i mnoge druge zanimljive članke.